Rüyada Yüz (Surat) Görmek

Rüya Tabirleri ve Rüya Tabiri sitemize hoş geldiniz.
Sitemizde binlerce detaylı rüya tabiri ve güncel yorumları bulunmaktadır.
Sizlerde sitemize yorum yaparak ve görmüş olduğunuz rüyaları paylaşırsanız.
Özel olarak yorumcularımız tarafından yorumlanacaktır.

Rüyada insan yüzü görmek, sevinçle yorumlanır. Yüzünde bir azasının eksik olduğunu görmek, bir ayıbı olduğuna; yüzünün renginin kırmızı olduğunu görmek, feraha ve sevince; sarı olduğunu görmek, bir hastalığa delalet eder.

Rüyada yüzünü siyah görmek, kedere ve bir rivayete göre de bir kız evladının doğacağına işarettir. Aşık bir yüz görmek, ikrah edilecek, tiksinecek bir şey göreceğine; buruşmuş bir yüz görmek, keder ve hüzne; güzel bir yüz görmek, saygın bir kişi olduğuna; çirkin bir yüz görmek ise bunun aksi ile yorumlanır.

Bir başka rivayete görede: Bir kimsenin rüyada yüzünü güzel görmesi, dünyada iyi halli oluşuna, müjde ve sevince işarettir. Yüzünü kötü halde görmek, yanında sevdiği bulunan kimse için iyi bir haberle müjdelenmesine işarettir. Yanında hamile kadın bulunmayan bir kimsenin rüyada yüzünün siyah olduğunu görmesi, o kimsenin asi ve günahkar bir kişi olduğuna işarettir.

Rüyada yüz sarılığı, zillet ve kıskançlığa işarettir. Bazen de yüz sarılığı nifaktır. Bazen rüyada görülen yüz sarılığı, çok ibadet yapmaya da işarettir.

Bir kimsenin rüyada yüzünün siyah ve vücudunun beyaz olduğunu görmesi, o kimsenin içinin dışından daha hayırlı olmasına işarettir.

Rüyada yüzünün beyaz ve vücudunun siyah olduğunu görmesi, o kimsenin dişinin içinden daha hayırlı olmasına işarettir.

Bir kimsenin rüyada yüzünün uyanıkken tüy bitmeyen yerinde tüy bittiğini görmesi, borcunun çok olduğuna, şöhret ve makamının gitmesine işarettir. Bir kimsenin rüyada yüzünü bulunduğu halden değiştiğini ve güzelliğinin eksildiğini görmesi, o kimsenin durumunun eksikliğine ve çok şaka yaptığına işarettir. Rüyada yanaklarındaki etlerin gittiğini gören kimse, dilencilik yapar ve geçimini onunla temin eder.

Bir kimsenin rüyada yüzünde siyahlık veya toz ve toprak yahut eğrilik ve çarpıklık bulunduğunu görmesi, o kimsenin şöhret ve makamından düşmesine işarettir. Bir kimsenin rüyada yüzünün veya gözlerinin gök renkte olduklarını görmesi, o kimsenin günahkar olduğuna işarettir.

Rüyada yüzünün siyah olduğunu gören kimsenin, çokça yalan söylenmesine veya dininde bir bidat ihdas ettiğine işarettir. Yüzünün kırmızı olduğunu ve kırmızılıkla beraber beyazlığın da bulunduğunu gören kimsenin ferah, şerefli ve güzel geçinmesine işarettir. Bu rüyayı gören salih bir kimse ise, ona utanacağı bir şey isabet eder. 

Rüyada yüzünün büyük olduğunu görürse, rütbe ve makamına kavuşacağına işarettir. Yüzünün terlediğini gören kimsenin, utangaç olduğuna işarettir. Bazen de yüz sarılığı, ask ve muhabbete işarettir.

Rüyada yüzünün kırmızı ve aşık olduğunu gören kimseye, inecek bir bela veya gelecek bir kedere işarettir. Rüyada kendisine bir adamın yüzünü ekşittiğini görse, o adamdan hoşlanmayacağı bir şeyi görür. Bir kadın rüyada yüzünün isle siyahlandığını görse, kocasının ölümü ile tabir edilir.

Bir kadın rüyada yüzüne pudra sürüp sürme çektiğini görürse, kendisine kocası hakkında iyiliğe ve yüz güzelliğine düşkün olmaya işarettir. Rüyada yüzünün beyazladığını ister sağ, isterse ölü olsun, rüya sahibesinin iyi halli birisi olduğuna işarettir.

Rüyada kadının veya küçük çocuğun yahut kendi yüzünün güzelliği, mübarek birisi olduğuna, bu rüyanın aksini görmek ise mezkur tabirin aksine işarettir.

Bir kimsenin rüyada iki yüzlü olduğunu görmesi, o kimsenin sonunun kötü olduğuna işarettir. Rüyada yüzünü buruşturmak, çirkinleştirmek veya yüzünü karartmak, makamının elden gitmesine ve yalan söylemeye işarettir.

Yüz (Surat)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

rüya tabiri - güzel sözler - islam fm - korsan taksi - mersin escort - sultangazi korsan taksi