Rüyada Yıldız Görmek

Rüya Tabirleri ve Rüya Tabiri sitemize hoş geldiniz.
Sitemizde binlerce detaylı rüya tabiri ve güncel yorumları bulunmaktadır.
Sizlerde sitemize yorum yaparak ve görmüş olduğunuz rüyaları paylaşırsanız.
Özel olarak yorumcularımız tarafından yorumlanacaktır.

Rüyada yıldızlı gökyüzü görmek; rüyayı gören kimsenin mutlu olacağına, şansının iyi olacağına ve para sıkıntısı çekmeyeceğine yorumlanır. Yıldız kayması ise, kötü haber almak demektir.

Ayrıca bkz: Yıldız Çiçeği, Müşteri (Jüpiter) Yıldızı, Yıldızları Gütmek

Rüyada yıldız görmek, rüya sahibinin bilgili bir kimse olduğuna ve her işinde temkinli davrandığına işarettir. İbn-i Kesir’e göre, genellikle gökyüzünde yıldız görmek, şansının açık ve parlak olacağına işarettir. Birçok yıldızın kendi malı olduğunu görmek, akraba ve sevdiklerinin kendisine saygı duyduklarına ve ona bağlı bulunduklarına delalet eder.

Rüyada gökyüzüne yükselerek, bir yıldızı avuçlayıp elinde tuttuğunu gören, eğer çocukları varsa, çocuklarının kendi sözünden çıkamayacaklarına, her birinin hayırlı birer evlat olarak yetişeceklerine işarettir. Çocukları yoksa dünyaya getireceği çocuklarından, büyüdüklerinde çok büyük menfaatler göreceğine delalet eder. Gökyüzünden bir yıldıza işarettir.

Rüyada yıldızın kendisini yaraladığını görmek, bir şeytan şerrine uğrayacağına ve işlerinin ters gideceğine işarettir. Kendisini düşmanlarından sakınması gerekir. Bir gemide olduğunu ve gökten düşen bir yıldızın gemisini batırdığını gören, ticaret yapıyorsa işinden ayrılır. (Bkz. Yaralanmak)

Rüyada yıldız görmek; rüyasında yıldız gören insanın bütün hayallerine ulaşacağı, arzu ettiği hayata kavuşacağı, aynı zamanda o kişinin çok dürüst, etrafında iyi ve şerefli biri olduğuna delalettir. 

Rüyada Yıldız Kayması Görmek 

Rüyada yıldız kayması görmek, böyle bir rüya halk arasında sevilen ve sayılan birinin vefatının habercisidir. Ayrıca toplumun o kişin kıymetini bilmediği şeklinde de yorumlanmaktadır.

Rüyada yıldızları görmek, bu tür bir rüya toplum içindeki bilge insanlara yorulur. Yıldız aynı zamanda şansa, talihe baht açıklığına işaret eder. 

Rüyada Yıldız Topluluğu Görmek

Rüyada yıldız topluluğu görmek; rüyada çok sayıda yıldız insanın iş hayatında büyük bir adım atacağına, kişinin girdiği işte hızla ilerleyeceğine ve bol miktarda para kazanacağına yorulur. 

Rüyada Yıldız Kayması ve Dilek Tutmak

Rüyada yıldız kayması ve dilek tutmak; kişinin rüyasında gördüğü yıldızın hayırlara vesile olacağı şeklinde yorumlanırken, yıldız kaymasının bunun aksine rüyayı gören kişinin hayatında sıkıntılar yaşayacağına sağlığının bozulacağına keyfinin kaçacağına işaret eder. Rüyasında dilek tutan kişi ise hayatında başarılı olacağı ve mutlu olacağı bir hayatın onu beklediği şeklinde yorumlanmaktadır. 

Rüyada Yıldızlara Bakmak 

Rüyada yıldızlara bakmak; böyle bir rüya kişinin mutluluktan uçacağına, inanılmaz güzellikte hayırlı haberler alacağına işaret eder. Ayrıca iş hayatındaki başarısının hayallerinin de ötesine geçeceği şeklinde tabir edilir. 

Rüyada Yıldızlı Gökyüzü Görmek

Rüyada yıldızlı gökyüzü görmek; ekonomik olarak kişinin hiçbir sıkıntı yaşamayacağına, büyük miktarlarda paralar kazanıp zengin olacağına delalettir. Ayrıca kişinin dünya nimetlerinden istediği kadar yararlanabileceğine, kısmetinin açılacağına işaret eder. 

Rüyada Yıldız Kayarken Dilek Tutmak

Rüyada yıldız kayarken dilek tutmak; kişinin hem işlerinin hem de özel hayatının düzene gireceğine, hayırlı bir evlilik yapıp mutlu bir hayata açılan ilk kapıdan geçeceği şeklinde yorumlanmaktadır. 

Rüyada Parlak Yıldız Görmek

Rüyada parlak yıldız görmek; bazen insanın feraha ereceğine, iç huzurunun sağlanacağına yorulurken, bazen de kişinin aile bireylerinden iyi bir yarar sağlayacağının alametidir. (Bkz. Işık )

Rüyada Yıldız Kümesi Görmek

Rüyada yıldız kümesi görmek, kişinin hayatındaki hem maddi hem de manevi sorunlarından arınıp mutlu olacağına delalettir. Bunun yanı sıra iş hayatında yapacağı bir atılımın tüm hayatını değiştireceğine ve ekonomik anlamda ihya olacağı anlamına gelir. 

Rüyada Yıldız Görmek Diyanet

Rüyada yıldız görmek Diyanet tabirine göre; eğer kişi böyle bir rüya görüyorsa hayatında tanışabileceği önemli kişilerin olduğunu ve bu kişilerin halk arasında önemli makam sahibi kişiler olduğuna işaret etmektedir. 

Rüyada Yıldız Yağmuru Görmek

Rüyada yıldız yağmuru görmek; böyle bir rüya kişinin hayatında birbiri ardına güzel haberler alacağına ve hayatında başarılı olup, maddi anlamda sıkıntı yaşamayacağına ve mutlu mesut bir yaşam süreceğine delalettir. (Bkz. Yağmur)

Rüyada Yıldızları Seyretmek

Rüyada yıldızları seyretmek; bu rüya, kişinin bazen işinde kariyer sahibi olacağına bazen de borçlarını ödemede zorluklar yaşayacağına, işine konsantre olamayıp psikolojik olarak kötü etkileneceğine ve sıkıntılara yaşacağına delalettir. Ayrıca bu şekilde rüya gören kişilerin mahkeme tarafından yargılanacağına; ancak yaşanan durumun ortaya atılan deliller sayesinde olumlu sonuçlanacağına rivayet edilir. 

Rüyada Yıldızlı Gece Görmek

Rüyada yıldızlı gece görmek, rüya sahibinin sonsuz mutluluğa ve yüceliğe ulaşacağına delalettir. Ayrıca rüya sahibinin yüksek makam mevki sahibi olacağını gösterir. Böylece kişi ömrünü ekonomik anlamda sağlama alacağı ve kendine olan özgüveninin yerinde olacağına işaret eder. 

Rüyada Film Yıldızı Görmek

Rüyada film yıldızı görmek; kişi eğer böyle bir rüya görürse, hayal ettiği durumların da üstünde bir haber alacağına ve bu haberle birlikte hatırı sayılır düzeyde kazançlar elde edeceğine işarettir. Bunun yanı sıra, rüya sahibinin evladı olacağına da yorulur. Ancak kötü şekildeki durumların da habercisidir. Örnek olarak kişinin yaptığı ticarette işlerinin tersine gitmesini de işaret eder. 

Rüyada Yıldız ve Ay Görmek

Rüyada yıldız ve ay görmek; rüya sahibinin evlat sahibi olacağına, bunun yanı sıra yeni dostluklar ve arkadaşlıklar kuracağına delalettir. Özellikle ay ve yıldızları bir arada görmek, hayırlı bir erkek evlat sahibi olmaya yorumlanır. 

Rüyada Ay Yıldız Kolye Görmek

Rüyada ay yıldız kolye görmek, şans oyunlarından bulunacak bir kazanca işarettir. Kişinin hayallerine kavuşacağının ve iş hayatında önemli yerlere geleceğinin habercisidir.

Rüyada Yıldız Yağdığını Görmek 

Rüyada yıldız yağdığını görmek, bu rüyayı gören kişi için iyiliğe ve mutlak mutluluğa delalet eder. Özellikle çevresindeki insanlara karşı faydalı işler yapmaya ve pek çok kişi tarafından sevilmeye delalettir. Belli bir bölgeye yıldız yağdığını görmek ise, o bölgede bulunan halkın faydasına olacak devlet işlerine adım atılacağına işarettir.

Yıldız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

rüya tabiri - güzel sözler - islam fm - korsan taksi - mersin escort - sultangazi korsan taksi