Rüyada Yemek Görmek

Rüya Tabirleri ve Rüya Tabiri sitemize hoş geldiniz.
Sitemizde binlerce detaylı rüya tabiri ve güncel yorumları bulunmaktadır.
Sizlerde sitemize yorum yaparak ve görmüş olduğunuz rüyaları paylaşırsanız.
Özel olarak yorumcularımız tarafından yorumlanacaktır.

Rüyada hazmı kolay ve lezzetli yemek, geçim yollarının kolaylaşmasına ve hayırlı rızka işarettir. Rüyada yemek yemek kanaate; eğer altın ve gümüş kaptan yiyorsa, borca ve haram mala işarettir.

Rüyada biriyle oturup yemek yemek, ondan menfaat elde etmeye işarettir. Rüyada cin ve şeytanla yemek yemek, kötü kimselerle düşüp kalkmaya; rüyada insanların arasında yemek yemek, şöhrete delalet eder.

Rüyada sağ elle yemek, sünnete uymaya; rüyada sol elle yemek, düşmana itaatkar olduğu halde dosta cefa çektirmeye ve mekruh olan fiilleri işlemeye yorulur.

Rüyada ziyafet yemeği yemek, müjdeye; yas yemeği üzüntüye işarettir. Rüyada et ve etli yemekler yemek, yoksul için zenginliğe delalettir.

Rüyada sürekli yapılan yemekler daimi rızka; mevsimlik yemekler geçici olan rızık ve rızık sebeplerine tabir edilir. Rüyada aşırı sıcak ve katı yemek, rızk kazanmada karşılaşılan güçlüklere yahut bereketsizliğe işaret eder.

Rüyada ekşi yemek, çirkin söz işitmeye; ekşi yemeği yediği halde hamd ettiğini görmek, üzüntü ve kederden kurtularak sevince erişmeye delalettir.

Rüyada yemek pişirmek, yoksulluktan sonra zengin olmaya ve yemeğin lezzeti ve güzelliği nispetinde değeri olan memuriyete yorulur. Rüyada kendi etini yemek, birikmiş malını yemeye işaret eder.

Rüyada birinin kendisi için yemek yaptığını görmek, onun yardımını görmeye ya da hile yapmasına; rüyada görülen yemek daveti, hayır için toplanmaya işarettir.

Rüyada yemek davetine çağırmak, nefsini kötü gelen bir işe yöneltmeye; davete icabet edilip yemekleri yenilse, yönetici olmaya, hastası varsa iyileşmesine, yitiği varsa bulunmasına işarettir.

Rüyada bol çeşitli yemeklerin ve şarabın bulunduğu meclise davet edilmek, cihada (savaşa) çağrılmaya ve şehit olmaya; düğün yemeğine davet edilmek, pişmanlığa; ziyafet yemeğinde hazır bulunmak, müjde ve sevince delalet eder.

Rüyada tek başına yemek yemek, kötü bir haber alacağınıza yorumlanır. Hareketlerinize dikkat etmeniz gerektiğini de belirtir. Birçok insanla yemek yediğinizi gördüyseniz, bolluğun ve refahın habercisidir. Kazanç elde edip, kazancınızı başka insanlarla paylaşacaksınız. Müjde, kısmet, mal, para, mal, evlilik olarak yorumlanır. Et yemeği ise sağlık sorunudur.

Rüyada sarı renkli olan her yemek, yiyen kimse için hastalıktır. Ancak kuş eti olursa, hastalık değildir. Beyaz renkli olan her yemek, eksi yemekten hayırlıdır. Eğer yemek yağlı olursa zararı yoktur. Rüyada su içer gibi yemeği içtiğini gören kimsenin, rızık ve maişeti fazlalaşır. Ziyafet için yapılan yemekleri yemek, müjde; yas için yapılan yemekleri yemek ise, üzüntü ve kederdir.

Rüyada her zaman pişirilebilen yemekleri yemek, rızık ve daimi olan faydalara işarettir. Patlıcan ve kabak gibi mevsiminde pişirilen yemekler daimi olmayıp bazı zamanlarda ele geçen rızka işarettir. Kabak yemek, hidayet ve sünnet-i seniyyeye itibar etmeye ve zekaya delildir.

Rüyada eti ile pişmiş yemek görmek, fakir için zenginliktir. Etsiz pişirilmiş yemek ise, fakirlik veya ibadet etmektir. Rüyada bir yemeğin ondan daha üstün bir yemeğe dönüştüğünü görmek, rüyayı görenin temiz kalpli olduğuna delildir.

Rüyada bizzat rüyayı görenin güzel bir yemek pişirmesi, o yemek değerince bir memuriyete nail olmasına ve fakirlikten sonra zengin olmasına delildir. Eğer rüyayı gören için yemeği bir başkası pişirirse, bazen rüya sahibine hile yapılır veya yapılmasından korkulur. Bazen de maksadına kavuşması için yardım yapılır. Sıcak ve katı bir yemeği yuttuğunu gören kimsenin, geçim ve maişetinin tatsızlığına işarettir.

Bir kimsenin rüyada fazla ekşi olduğundan bir yemeği yiyememesi, onun yakalanacağı bir acı ve hastalıktan dolayı yemek yiyememesine işarettir.

Rüyada bir insandan ekşi bir yemeği alması, o insandan çirkin bir söz işitmesine işarettir. Ekşi bir yemek aldığını ve başka bir kimseye yedirdiğini görse, o kimsenin yemeği yediren kimseden kötü bir söz işitmesine işarettir. Eğer aldığı ekşi yemeği kendisi yiyecek olsa, ona hastalık veya keder isabet eder.

Rüyada ekşi olan o yemeği yemediğini ve Allah’a (C.C.) da hamdettiğini gören kimse, sevince erişerek üzüntü ve kederden kurtulur.

Rüyada yemek görmek, mutluluk ve huzura; insan eti yediğini görmek, ağzınızdan kötü bir söz çıkmasından dolayı başınıza kötü felaketlerin geleceğine; pişmiş güzel yemekler yemek, malınızın artacağına işaret eder.

Rüyada kötü ve lezzetsiz yemekler yemek, üzüntü ve kedere; ekşi yemek, hastalık ve sıkıntıya; kokmuş ve bozulmuş yemek, haram mala; acı yemek, kötü bir söz duymaya; sıcak yemek, bir belaya uğrayacağınıza işarettir.

Yemek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

rüya tabiri - güzel sözler - islam fm - korsan taksi - mersin escort - gaziantep kamera sistemleri - korsan taksi