Rüyada Yatak Görmek

Rüya Tabirleri ve Rüya Tabiri sitemize hoş geldiniz.
Sitemizde binlerce detaylı rüya tabiri ve güncel yorumları bulunmaktadır.
Sizlerde sitemize yorum yaparak ve görmüş olduğunuz rüyaları paylaşırsanız.
Özel olarak yorumcularımız tarafından yorumlanacaktır.

Rüyada yatak görmek; kadına, ferahlığa ve çocuğa işarettir. Yatak satın almak, evlenmeye; satmak ise boşanmaya yahut hanımı hasta ise vefatına; yumuşak yatak iyi geçimli kadına; geniş yatak onun huy ve ahlak güzelliğine, yeni yatak kadının geç ve zindeliğine delalet eder.

Rüyada yün, kıl ve pamuktan mamul yatak görmek, zengin kadına; ipek yatak ateist kadına işarettir. Beyaz yahut yeşil yatak dindar kadına, siyah yatak kötü ahlaklı kadına; yatağı dürmek ve bir köşeye kaldırmak, aile içi küçük tatsızlıklara; yatakta uyuduğunu görmek, korktuğundan emin olmaya yahut dinde gaflete delalet eder. 

(Ayrıca Bakınız; Döşek, Yastık, Yorgan)

Rüyada yatak görmek ne demek, yeni bir aşk macerasına atılacağına yorumlanır. Genelde yatak rüyası görmek, yola çıkmak anlamındadır. Temiz bir yatak görmek, güzel ve eğlenceli bir tatile çıkacak demektir. Rüyada eve yatak almak, rüyayı gören bekarsa, istediği kişiyle evleneceğine yorumlanır. Yatağını satan veya atan kişi eşinden istifa eder demektir.

Rüyada yatakta yatmak, yolculuğa çıkacağınızın veya taşınacağınızın işaretidir. Temiz bir yatak, uzun süredir sizi meşgul eden bir sorunun çözümleneceği anlamına gelir. Genel olarak yoldur. Eve yatak almak bekarlar için evlilik, evliler için kısmettir.

Kirmani’ye göre; rüyasında bilinmeyen bir yerde bir yatakta olduğunu gören bir memuriyete girer veya tarla satın alır ve yahut eline mülk geçer. Bir sedir üzerine serilmiş bir yatak üzerinde oturduğunu gören, şerefe nail olur.

Cabir’ül Magribi’ye göre; rüyada yatak görmek, istirahat ile tabir olunur. Rüyasında yatağını evinden çıkardığını ve tekrar içeriye aldığını gören eşinden ayrılır ve yeniden evlenir. Birbiri üzerine yataklar serdiğini gören, bu yatakların sayısı kadar evlenir.

Rüyada yatağının fareler tarafından yenildiğini görmek, karısının diğer biri ile ilişkide bulunduğuna ve onun da buna razı olduğuna delalet eder.

Rüyada yatağının havada dolaştığını gören eşinden ayrılır. Eğer yatağı yere düşerse hasta olur ve sonra iyileşir. Yatağının yüksek bir yerde serili olduğunu gören, itibarlı olur. Danyal Aleyhisselama göre; eski bir yatağın yenileştiğini görmek, eşinin bozuk ahlakının düzeleceğine işarettir.

Rüyada yeni yatağın eskileştiğini görmek, bu rüyanın aksiyle tabir olunur. Rüyasında yeşil olan yatağının kırmızı renge dönüştüğünü görmek, eşinin iyi ahlakının kötüye meyline; kırmızı yatağının yeşil renge dönüştüğünü görmek, iyiye meyil edeceğine delildir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen yatak, kadındır. Rüyada yatağını sattığını gören kimse hanimim boşar. Eğer hanımı hasta ise ölür. Bir kimse rüyada yatağı üzerinde bir köpek veya bir domuz görse, fasık bir adam, hanımı hakkında o kimseye hıyanet eder. Yatak, rahatlıktır.

Rüyada yatağın yumuşak olması, hanımın kocasına itaat etmesidir. Genişliği, kadının ahlak ve tablalının güzelliği, yeniliği kadının gençliğidir. Eğer yatak yün veya pamuktan olursa, kadının zengin olmasına, beyaz olursa, kadının dindar olmasına, siyah olursa, kadının Allah (C.C.)’ın razı olmadığı bir amelde bulunduğuna, yeşil olursa, kadının dindar, ibadet, itaatkar ve namusunu koruduğuna işarettir.

Rüyada bir yatak satın aldığını gören kimse, bir kadınla evlenir. Eğer aldığı yatak, yeni ise evleneceği kadın güzel, kapalı ve namuslu olur. Yatağının yırtıldığını gören kimsenin hanımı, fesatçı, ahlaksız ve dinsizdir. Yatağının yer değiştirdiğini gören kimse, hanımı boşar. Tanımadığı bir yerde tanımadığı bir yatağı görmek, o yatağın büyüklüğü nispetince rüya sahibine isabet edecek bir arsaya işarettir. Bir kimsenin rüyada yatağında gördüğü iyilik, kötülük, fazlalık ve noksanlığın tabiri o kimsenin hanımına aittir.

Rüyada yatağını terk ettiğini ve başka yatak satın aldığını gören kimse, hanımı terk ederek başka bir kadınla evlenir. Yatağı ile beraber başka bir yatak da olduğunu gören kimse, hanımı üzerine başka bir kadın alır. Yatağını bir yerden diğer bir yere değiştirildiğini gören kimse, her yerde hanımlarından kaçar.

Rüyada yatağını topladığını ve bir tarafa koyduğunu gören kimse, hanımından veya hanımı ondan kaybolur yahut hanımından uzak olur ya da bu gibi şeyler meydana gelir. Rüyada bir yatak üzerinde uyuduğunu gören kimse, bazen de dininde gaflette bulunur.

Rüyada tertemiz, düzgün ve beyaz bir yatak görürseniz, bu, tasa ve kederlerin biteceğine işarettir. Kadının yatak yapması, yeni bir sevgili ve mutlu olacağı işlerle ilgilenmesi anlamı taşır. Açık havada bir yatakta uyumak, iyi ve hoş deneyimlerin yanı sıra maddi durumunuzun da iyileşeceğine işarettir. Yatağı ıslatmak, hastalık ya da iş hayatının kötü gitmesi demektir.

Rüyada bir yatakta hasta ya da ölü görmek, devamlı bir kedere uğrayacağınıza; yatağınızı evden dışarı attığınızı ve tekrar içeri aldığınızı görmek, eşinizden boşanıp tekrar eşinizle evleneceğinize; yatağınızın fare tarafından yendiğini görmek, eşiniz sizi aldatmaya çalıştığına işarettir.

Rüyada yatağınızın havada uçtuğunu görmek, eşinizin öleceğine; yatağınızın yüksek bir yerde serili olduğunu görmek, şeref ve itibarının artacağına; yatak eski ve kirli ise geçimsizliğe; yatak yeni ise iyi geçinmeye delalet eder.

Rüyada yatakta uyumak, sıkıntı ve stresten kurtulmaya; yatakta yalnız bulunmak, bir tehlikeye; yatağın bozulduğunu görmek, sırlarınızın açığa çıkacağına işarettir.

Ayrıca şu rüya tabiri ve yorumlara bakınız: Yatak Örtüsü

Yatak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

rüya tabiri - güzel sözler - islam fm - korsan taksi - mersin escort - gaziantep kamera sistemleri - korsan taksi