Rüyada Yara Görmek

Rüya Tabirleri ve Rüya Tabiri sitemize hoş geldiniz.
Sitemizde binlerce detaylı rüya tabiri ve güncel yorumları bulunmaktadır.
Sizlerde sitemize yorum yaparak ve görmüş olduğunuz rüyaları paylaşırsanız.
Özel olarak yorumcularımız tarafından yorumlanacaktır.

Rüyada vücutta görülen yara, çalışmakla elde edilecek mal ve dünyalığa işarettir. Sağ eldeki yara, erkek yakınlardan; sol eldeki yara kadın akrabaları tarafından; ayaktaki yara ekim ve ziraatten; topuktaki yara, çocuktan elde edeceği mala işarettir. (Bkz. Yaralanmak)

Rüyada kan akan yara görmek, nafaka ve diğer ihtiyaçları için çalışma zaruretine işarettir. Karındaki yara, mala isabet edecek zarara yahut kendini rahatsız edecek söze ya da çocuk ve torunu tarafından kendine ulaşacak mala delalettir. (Bkz. Kan Akıtmak)

Rüyada başta görülen yara, mal sahibi için sakınılması gereken bir duruma; baldır yarası, uzun ömre; bacak yarası, kavim ve akraba çokluğuna delalet eder.

Rüyada iki ayağının birden yaralanması, bulunduğu yer ve görevde ömür boyu kalmaya; kalp ve göğüsteki yaralar, gençler için aşık olmaya, yaşlılar için üzüntüye işarettir. İmam (önder), devlet başkanı ve yönetici konumundakilerin başlarının yahut bedenlerinin herhangi bir yerinin yaralandığını yahut yarıldığını görmesi, ömürlerinin uzun olmasına, dostlarının ardına almalarına delalet eder. (Bkz. Ayaklar)

Rüyada yaralandığını fakat kan akmadığını görmek, kendine has fazilet ve meziyetlerin su yüzüne çıkmasına; yaralandığını ve bu yaradan kan geldiğini görmek, eline mal geçmesine ve bu malın eserinin kendisinde görünmesine işarettir.

Rüyada bıçak, demir parçası vs. gibi şeylerle birini yaralamak, hata aramaya ve art niyete; korkusundan dolayı birini yaralamak, üzüntü ve kedere, yaralanan içinde musibete işarettir.

Rüyada birini yaralamaktan dolayı diyet (bedel, tazminat) verdiğini görmek, düşmanı sevindirmeye ve onun adını ünlendirmeye ya da borcu varsa onu ödemeye delalet eder.

Rüyada yara görmek ne demek, genel olarak para kazanmak zengin olmak sayılır. Rüyada bir erkek kendisini yaralamış gördüyse yakınları onu hatalı işlere atılmaktan kurtaracaklar demektir. Rüyayı bir kadın görüyorsa,sevgilisi veya kocası tarafından aldatıldığına işaret eder.

Rüyada yaralandığınızı veya bir yerinizi kestiğinizi görmeniz, hastalığa işaret eder. Kötü bir olay canınızın sıkılmasına neden olacak. Rüyada vücutta yara paradır. Ama yaranın altında et görünmesi, tam tersi para sıkıntısıdır.

Rüyada herhangi bir yerinden yaralandığını ve ne şekilde yaralandığını bilmediğini görmek, eğer yarasının üzerinde kan varsa yakın arkadaşları tarafından kendisinin zararlı bir iş yapmaktan koruyacaklarına; bu rüyayı bir kadın görmüş ise sevgilisi veya kocasının kendisine ihanet ettiğine işarettir. Eğer yaradan kan akıyorsa, bir arkadaşının kendisini gülünç bir duruma düşürecek bir harekette bulunacağına işarettir. Bazılarına göre; rüyada vücudunda yara ve çıban gören o çıbanların veya yaraların sayısı kadar haram malın sahibi olur. Ancak bu çıban veya yaralar büyük ise bunlar kendisinin ödemekle yükümlü olduğu maddi ve manevi borçla yorumlanır. 

Bir başka rivayete göre de: Vücudunun bazı azasında yara olduğunu görmek tabiri yaranın görüldüğü azaya göre yapılır. Şöyle ki yara, göğüste ve kalpte olursa erkek ve kadınların gençleri hakkında aşka, ihtiyarlar hakkında da üzüntü ve kedere işarettir. (Bkz. İnsan Azası)

Rüyada yara sağ elinin baş parmağında olursa, rüya sahibinin üzerine lazım gelecek borca ve onun aleyhinde yazılacak protesto ve üzüntüye işarettir. 

Rüyada kendisinde yara olup aktığını gören kimsenin üzerinde bir borç vardır. Her akıcı yara, rüya sahibinin nafakası ve ihtiyacı için çalışması lazim gelen şeydir. 

Rüyada bir kimsenin vücudunda veya kanında gördüğü yarası ve ondan kanın çıkması, rüya sahibinin malına isabet edecek zarara yahut onun hakkında rahatsız edici bir sözün söylenmesine işarettir ve söylenen sözden dolayı kendisine sevap gelir. Sağ elinin parmağındaki yara, üzerinde kalacak borca işarettir.

Rüyada biri tarafından yaralandığını görmek, hastalık işaretidir. Ayrıca sahte bir arkadaşınız tarafından incitilebilirsiniz.

Rüyada yara görmek, hırsızlık ve ihanete; yaralandığını görmek, hastalığa; bir tarafını yaralı görmek, bir aşk yarası alacağınıza ve boş olan kalbinizin dolacağına işarettir.

Ayrıca şu rüya tabiri ve yorumlara bakınız: El ve Diğer Azaları Kesmek, Kemikleri Kesmek

Yara

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

rüya tabiri - güzel sözler - islam fm - korsan taksi - mersin escort - gaziantep kamera sistemleri - korsan taksi