Rüyada Yakut Görmek

Rüya Tabirleri ve Rüya Tabiri sitemize hoş geldiniz.
Sitemizde binlerce detaylı rüya tabiri ve güncel yorumları bulunmaktadır.
Sizlerde sitemize yorum yaparak ve görmüş olduğunuz rüyaları paylaşırsanız.
Özel olarak yorumcularımız tarafından yorumlanacaktır.

Rüyada yakut görmek; ferahlık ve sevince, mala, ilme, ticarete, Yakut taşlı yüzük takmak çocuğu olmayan için kız evladına, bekar için mütedeyyin bir kadınla evlenmeye delalet eder.

Rüyada yakuttan bir takı aldığını veya taktığını görmek ne demek: Rüya sahibi maddi sıkıntılar çekiyorsa, birkaç hafta içerisinde eline onu rahatlatacak miktarda para geçecek ve tüm sıkıntıları yavaş yavaş bitecek.

Rüyada yakut taşı görmek, zenginliğin ve mutluluğun işaretidir.

Rüyada kıymetli bir yakut taşı görmek; güzel bir hayata, iyi yaşamaya ve mutluluğa işarettir. Yakut taşlı bir yüzük taktığını görmek, arkadaşların arasında ünlü bir kimse olmasına; yakut gerdanlık takmak, iş hayatında dürüstlükle tanınmasına işarettir.

Rüyada yakut bilezik takmak, işlerinde başarılı bir kimse olmasına delalet eder. Bu rüya bir kadın tarafından görülmüş ise, kendisinin mutlu bir evlilik yapacağına; evli ise, memleket için çok hayırlı olacak çocukları dünyaya geleceğine; bekarsa mutlu bir evlilik yapacağına delalet eder.

Kirmani’ye göre; yakut, kalbi çok katı olan bir dosta da işaret olabilir. Yakutla süslü bir taş olduğunu görmek, kendisine bir kadın tarafından iyilik geleceğine işarettir. Yakut görmek, hasta bir kimse için şifaya; borçlu için ise borcunu ödemeye delalet eder. İki çeşit yakut vardır: Kırmızı ve sarı, her ikisi de aynı şekilde yorumlanır. 

Rüyasında birinin bir yakut çalarak kendisine verdiğini gören, bir kadın veya hizmetçi ile haram münasebette bulunur. Büyük yakut taşı görmek, mekruh ve haram maldır. Eline bir yakut geçileni gören, muradına erer.

Cabir’ül Mağribi’ye göre; rüyada yakut, kıymetli bir taş görmek, haram mal ile tabir olunur.

Cafer-i Sadık’a göre; yakut beş şekilde tabir olunur: Mal, ilim, evlat, akraba, hizmetçi. Delik veya çatlak bir yakut taş gören dul bir kadınla; rüya gören kadınsa, boşanmış bir erkek ile evlenir.

Ebu Sait El-Vaiz’e göre; rüyada yakut görmek, her ne şekilde olursa olsun, ferah ve sevinçle tabir olunur. Bir yakut taşı satın aldığını gören mutlu olur.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada yakut görmek, zenginlik ve tanınan kimseye işarettir. Bir şahsın rüyada yakut yüzük takması, o şahsın nail olacağı bezeğe, isim ve şöhrete işarettir. Çocuk bekleyen bir kimse rüyada yakut yüzük taktığını görürse bir kız çocuğu olur. Eğer evlenmek istiyorsa mütedeyyine güzel bir kadınla evlenir. Rüyada yakut taş bulan kimsenin eline mal geçer. Alim için yakut ilim; vali için vilayet ve tüccar için de ticarettir. Bazı tabirciler, yakut kalbi katı dosttur, dediler.

Bir kimse rüyada kendisinin yakut ve mercandan bir tacı olduğunu görse, o kimsenin bir kadın tarafından meydana gelecek izzet ve kuvvetine veyahut güzel ve müstesna bir kadından nail olacağı mülke işarettir. Bir kimse rüyada evinde kırmızı yakuttan bir yüzük bulunduğunu görse, güzel ve kalbi katı bir kadının onu sevdiğine işarettir.

Rüyada elinde yakuta benzer bir taş olduğunu ve o taşın yakut olmadığını gören kimse, şerefli olmadığı halde şereflilik iddiasında bulunmasına işarettir. Zenginlik ve mutluluk simgesidir.

Rüyada yakut görmek ne demek; evlenmeye, zengin olmaya; yakutu gören hamile kadın ise erkek çocuk sahibi olacağına; parmağında yakut yüzük görmek, dikkat olmak gerektiğine işarettir.

Yakut

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

rüya tabiri - güzel sözler - islam fm - korsan taksi - mersin escort - gaziantep kamera sistemleri - korsan taksi