Rüyada Yahudi Görmek

Rüya Tabirleri ve Rüya Tabiri sitemize hoş geldiniz.
Sitemizde binlerce detaylı rüya tabiri ve güncel yorumları bulunmaktadır.
Sizlerde sitemize yorum yaparak ve görmüş olduğunuz rüyaları paylaşırsanız.
Özel olarak yorumcularımız tarafından yorumlanacaktır.

Rüyada Yahudi görmek; düşmana, sihir ve hıyanet yapan, borcunu uzatan ve bahanelerle bunu ödemeyen, hilekar kimseye işarettir. Yahudi ile dünyalık muamele yaptığını ve sohbet ettiğini görmek, hakkı inkar etmeye, müslümanlığının sözden ibaret kalmasına; Yahudi kadın görmek, vaat edildiği halde bir türlü gerçekleşmeyen dünyalığa işarettir.

Rüyada Yahudi olduğunu görmek, günah işlemekte cesur davranmaya, başkasının üzerindeki hakkını inkar etmeye delalet eder.

Rüyada Yahudi ile konuşurken görmesi, o kimsenin dini görevlerini yerine getirmediğine, dinden çıkacağına yorumlanır. Rüyasında Yahudi olduğunu gören sapıklığa yönelip Yahudileri sever ve onların inançlarını tasdik ile dininden uzaklaşır.

Ebu Sait El-Vaiz’e göre; rüyasında Yahudi olduğunu gören farzlarını terk ve ihmal ederek dünyada bundan dolayı ceza görür. Arkasında beyaz elbiseler bulunduğu halde kendisine “Ey Yahudi!”, diye hitapla seslenildiğini ve bundan üzüntü duyduğunu gören sıkıntıda olup feraha çıkmasını bekler.

Rüyada bir Yahudi topluluğunu gören, Cenab-i Hakk’a tövbe eder. Bir veya birkaç Yahudi görmek, hidayete delalet eder. Yahudiliğe girdiğini gören yakın bir akrabasından miras yer.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen Yahudi gerek genç ve gerekse yaşlı olsun, bir düşmandır. Rüyada bir Yahudi ile muamele veya sohbet ettiğini gören kimse, hakkı inkar eden ve hakkı yerine getirmekte lafla vakit geçiren bir kimseyi görür.

Rüyada görülen Yahudi, sihir ve hıyanet sahibi ve borcunu uzatan ve bahane ederek ödemeyen bir kimsedir. Yahudi müneccim ve hilekar bir adamdır. Yahudi kadın, bol bol vaat olunan ve meydana gelmeyen dünyalıktır. Bir kimse kendisinin Yahudi olduğunu görse, o kimsenin günah işlemeye cesaret göstermesine işarettir.

Bazı tabirciler, rüyada Yahudi gören kimse, amcasına varis olur, dediler. Rüyada kendisine Yahudi diye çağrıldığını ve kendisi ise bunu çirkin gördüğünü görse, üzüntü ve kederden kurtulur, Allah (C.C.)’ın rahmetine nail olur.

Rüyada görülen yaşlı Yahudi, kişinin helak olmasını arzu eden bir kişidir. Bazı tabirciler, Yahudi’yi görmek, hidayete ve halkı irşat etmeye işarettir, dediler. Rüyada görülen Yahudi, dost suretinde görünen düşmandır. Bazen de Yahudi görmek, kasap tayfasından zahmet ve meşakkat görmeye işarettir.

Bir kimse rüyada kendisinin Yahudi olduğunu görse ve kendisinin de bir davası var ise, o kimsenin üzerinde olan hakkı inkar etmesine işarettir. Bazı tabirciler bu rüya, Yahudi ile muamele yapmaya işarettir, dediler. Eğer rüyada Yahudi gören kimse borçlu ise, o kimsenin üzerinde olan bir hakkı inkar etmesine ve hak sahibine zulüm etmesine de işarettir.

Ayrıca şu rüya tabiri ve yorumlara bakınız: Haham, Kilise ve Mabet

Yahudi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

rüya tabiri - güzel sözler - islam fm - korsan taksi - mersin escort - gaziantep kamera sistemleri - korsan taksi