Rüyada Üzüm Görmek

Rüya Tabirleri ve Rüya Tabiri sitemize hoş geldiniz.
Sitemizde binlerce detaylı rüya tabiri ve güncel yorumları bulunmaktadır.
Sizlerde sitemize yorum yaparak ve görmüş olduğunuz rüyaları paylaşırsanız.
Özel olarak yorumcularımız tarafından yorumlanacaktır.

Rüyada üzüm görmek; devamı olan toplu rızka, dostluk ve muhabbete işarettir. Mevsiminde görülen üzüm, gelecek ucuzluğa ve bol geçime, mevsimi dışında görülen üzüm, vaktinden önce erişilecek hayra delalettir. 

Rüyada yerden bir salkım üzüm almak, bir kadın tarafından toplu mala kavuşmaya; siyah üzüm salkımı, üzüntü ve kedere; beyaz ve tabii renkteki üzüm, sırf hayır ve şifaya delalettir. Üzümün beyazı gündüze, siyahı geceye delalet eder. 

(Ayrıca Bakınız; Asma, Üzüm Şırası)

Rüyada görülen yaş üzüm, en güzel rızıktır ve topluca mala erişmesine işarettir. Siyah üzüm; sıkıntı, tasa ve hastalığa delalettir. Beyaz üzüm, hayır ve şifaya işarettir.

Rüyada üzüm görmek ne demek, bir işten bol miktarda para kazanılacağını işaret eder. Rüyada üzüm görmek veya üzüm yemek, hayallerinizi gerçekleştireceğiniz anlamına gelir.

Rüyada üzüm görmek tabiri, rüyaların en iyisidir. Üzüm, bol kısmet ve mala, mülke yorumlanır. Üzüm salkımları kısmet ve geçimin bolluğuna, dünya ve ahiret işlerinin yolunda gittiğine; siyah üzüm saadet ve sağlığa; beyaz üzüm mutlu bir aile hayatına işarettir.

Rüyada mevsiminde görülen üzüm, rahat ve mutlu bir hayata; mevsimi dışında görülen üzüm ise sıkıntıya delalet eder. Rüyada mevsiminde üzüm görmek ve yemek, mal ve paradır. Eğer üzüm ekşi ise kısmete haram karışmış demektir.

Bir bağdan kendi eli ile üzüm topladığını görmek, hayatta bütün isteklerini elde edeceğine; üzüm sıkıp suyunu çıkardığını görmek, borçları varsa kurtulacağına; hastası varsa şifa bulacağına delildir. Rüyada üzüm topladığını görmek, çok hayırlıdır. 

Salkımdan yeşil üzüm yediğini gören, bir mal alacaktır. Bir salkım tatlı siyah üzüm ev eşyasıdır. Rüyasında üzümleri bir yere serip kurutan biri, yaşlılığında da darlık çekmeyecek, hatta zengin olacaktır.

Rüyada üzüm suyu içmek ise uzun bir ömre işarettir. Rüyada üzüm görmek, Danyal Aleyhisselama göre, hayır ve helal maldır. Vaktinde siyah üzüm yediğini görmek, keder; vaktinin dışında yediğini görmek, hastalıktır. Vaktinde beyaz üzüm yediğini görmek; nimet, menfaat ve umdugu şeyin ele geçeceğine işarettir. Kırmızı üzüm de böyle yorumlanır. 

Rüyada çavuş üzümü yemek, zorlukla ele geçecek mala delalet eder. Üzüm sıkarak suyunu içtiğini görmek, zalim bir devlet adamına hizmet edeceğine işarettir. Bir asmadan koruk topladığını görmek, rızık için yaptığı bütün çabalarının boşa geçtiğine; asmada salkım halinde siyah üzümler görmek, vaktinin dışında ise şiddetli yağmura; vaktinde ise nimete delalet eder. Ne renkte olursa olsun, kuru üzüm hayır ve bereket işaretidir. 

Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen üzüm, güzel bir rızıktır. Üzüm devam eden toplu ve geniş bir rızıktır. Mevsiminde üzüm görmek, dünyada meydana gelen ucuzluğa ve bol bir maişete işarettir.

Rüyada mevsiminin dışında üzüm görmek, rüya sahibinin vaktinden önce erişeceği hayırdır. Bazen de bu, vaktinden önce elde edeceği haram bir şeydir. Rüyada yerden bir salkım üzüm aldığını gören kimse, bir kadın tarafından toplu bir mala nail olur. Siyah üzüm devam etmeyen bir rızıktır. Bazı tabirciler, mevsiminde siyah üzüm, üzüntü ve keder; mevsimi dışında ise hastalıktır dediler. Eğer üzüm askıda olursa, şiddetli korkuya işarettir. 

Rüyada beyaz üzüm görmek, hayır ve şifadır. Siyah üzüm, cüzî bir menfaattir. Bazı tabirciler, üzümün azında da çoğunda da üzüntü ve keder vardır, dediler. Yere düşmüş üzümü kaldırmak, az bir menfaattir. 

Rüyada yerden bir üzüm kaldırdığını ve çekirdeğini alıp üzümü tekrar yere attığını gören kimse, hanımıyla çekişir ve müşkül bir durumda kalır. Mevsiminde görülen üzüm, hayırdır ve kadınlardan veya onlar vasıtasıyla elde edilecek menfaata işarettir.

Rüyada üzüm ağacı görmek ne anlama gelir: Rüyayı gören kişi evli ise, evliliğinde bazı sorunlar yaşanabilir. Ancak bir taraf daha yapıcı olursa, bu sorunlar kolaylıkla halledilebilir.

Ayrıca şu rüya tabiri ve yorumlara bakınız: Üzüm Çubuğu, Ağaçlar, Bağ /Bahçe

Üzüm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

rüya tabiri - güzel sözler - islam fm - korsan taksi - mersin escort - gaziantep kamera sistemleri - korsan taksi