Rüyada Toprak Görmek

Rüya Tabirleri ve Rüya Tabiri sitemize hoş geldiniz.
Sitemizde binlerce detaylı rüya tabiri ve güncel yorumları bulunmaktadır.
Sizlerde sitemize yorum yaparak ve görmüş olduğunuz rüyaları paylaşırsanız.
Özel olarak yorumcularımız tarafından yorumlanacaktır.

Rüyada toprak görmek; insana ve onun varlığını sürdürmek için ihtiyaç duyduğu şeylerin tümüne, insanın ömrü ve hayatına, rızka, ziraate, açlık ve tokluğa işarettir.

Rüyada temiz ve güzel toprak üzerine oturmak, mutluluğa ve yardım görmeye; toprak bazen din hususunda şüpheye düşmeye yahut insanın varacağı son yere delalet eder.

Rüyada hastanın toprak kazması, ölmesine, yolcunun kazancına; bekarın toprak kazması evlenmesine işarettir. Rüyada toprak olduğunu görmek, kibrini kırmaya, inzivaya çekilmeye yahut insanlar nezdinde değer ve kıymetinin iyice artmasına işaret eder.

Rüyada elindeki veya üzerindeki toprağı silkelemek; zengin için mal telefine, yoksul için borcunu ödemeye, emaneti sahibine vermeye işarettir. Toprakla her çeşit muamele kazanca ve dünyalığa delalet eder.

Ayrıca Bakınız; Toprak Kazmak, Yer / Yeryüzü.

Rüyada toprağı kazmak, güzel haberlerin simgesidir. Eğer toprak kuru ve verimsiz görünüyorsa, zor günler geçireceğiniz anlamına gelir. Açlık veya hastalık görebilirsiniz.

Rüyada toprak görmek ne anlama gelir: Bolluk, mal, güven, çalışma hayatında huzur, yuvada huzur, ev, mülk anlamlarına gelir. Toprak çamur olmamışsa, her zaman iyi durumu işaret eder.

Rüyada toprak görmek nedir, mal ile tabir olunur. Evinde bir küme toprak olduğunu gören, zahmetsiz para kazanır. Tabirciler; sarı toprak altın, beyaz toprak gümüş, kırmızı toprak bakır paraya, siyah toprak kara paraya delalet eder, diyorlar. Üzerine bulaşan toprağı silkelediğini gören, parasını boşa harcar. 

Rüyada toprak yediğini veya toprağı toplayıp bir tarafa küme ederek sakladığını görmek, çok kazanca delildir. Bir kabın içine koymuş olduğu toprağı azalmış görmek, ev halkının kendisine hıyanet ettiklerine; bir küpe veya saksıya toprak koyup sakladığını görmek, çoluk çocuğu için mal ve para biriktirdiğine işaret eder.

Rüyada rüzgarın bir yerden toprağı kaldırıp, başka bir yere savurduğunu görmek, o yerde zulümle halkın mal ve mülkünün zayi olduğuna delalet eder. Peygamberimiz (S.A.V.) Efendimizin türbe-i şeriflerinde bulunan topraktan yediğini görmek, hacca gideceğine delalettir.

Cafer-i Sadık’a (R.A.) göre, rüyada toprak görmek, beş şekilde tabir olunur: Mal, menfaat, iş, dünya, geçim. 

Bir başka rivayete göre de: Toprak insanlara işarettir. Bazı kere hayvanlara, dünyaya ve dünyadaki mahlukata işarettir.

Rüyada toprak görmek ne demek; fakire, ölüye ve kabre işarettir. Bundan dolayı bir kimse bir yeri kazarsa ve toprağını çıkarsa, hasta ise veya yanında hasta kimsesi varsa o yer onların kabri olur. Yolcunun kazdığı yer onun yolculuğu, kazdığı toprak da kazanacağı mal ve menfaattir.

Rüyada elinden ve üzerinden toprağı silkeleyip yere düşüren kimse zenginse malı gider ve ihtiyaç sahibi olur. Borçlu veya elinde bir emaneti varsa borcunu öder, emaneti sahibine verir ve bundan sonra elindeki bütün malı gidip toprağa girer. Elini toprağa vurmak ve toprağı karıştırmak; dövüşmeye, ortaklığa ve kazanca işarettir.

Rüyada toprak üzerinde gezmek veya bastonla yere vurmak, hayırlı yolculuğa işarettir. Bazı tabirciler toprakta yürümek, mal talep etmektir. Bundan dolayı toprağı biriktirse veya yerse, mal biriktirir ve eline mal geçer. Toprak başkasınınsa mal da başkası içindir. 

Rüyada topraktan bir şey yüklense, yüklediği kadar menfaata uğrar. Rüyada evini sürüp evden toprak yığarsa, hile ile hanımından mal alır. Toprağı kendi han ve dükkanından biriktirse, geçiminden artırarak mal biriktirir. Avucuna toprak doldurup yürüdüğünü görse eline mal geçer.

Rüyada evinin bacasından toprak süpürüp dışarı attığını görürse, hanımının malı gider. Gökten çok olmamak üzere toprak yağdığını görmek, hayırdır ve bir zararı yoktur. Kendi evinin yıkılıp, toz ve topraktan kendisine bir şey değdiğini gören kimse, mirastan mal alır.

Rüyada toprağı başının üzerine koyduysa çirkin bir yolla eline mal geçer. Bir kimsenin üzerine, başına, gözüne vs. birisinin toprak serptiğini görmek, toprağı serpen kimse, toprak serpileni kendi arzusuna uydurmak için ona mal intak etmesine işarettir. Gökten yağan toprak çok olursa gelecek azapla tabir edilir. 

Rüyada dükkanını süpürüp toprağını kumaş ve emtia ile beraber dışarı çıkardığını görmek, bir yerden diğer yere göç etmeye işarettir.

Rüyada toprak kazdığını görmek, insanın ömrü ve hayatıdır. Toprak; rızka, ziraate, açlık ve yardıma işarettir. Temiz ve güzel toprak üzerine oturmak, saadet ve yardıma işarettir. Toprak görmek ve teyemmüm gerektiren çetin yolculuğa işarettir. Toprak görmek, ihtiyaçların çabukça giderilmesine ve vaadinin yerine getirilmesine işarettir. Servet sahibi kimse malının yanında ve üzerinde toprak olduğunu görse malı helak olur.

Rüyada toprak görmek ne demek: mala ve bol kazanca işarettir. Rüyada üzerindeki toprağı silktiğini görmek, malını harcamaya; rüzgarın toprağı uçurduğunu görmek, o yöre halkının zulüm görerek fakirlik çekeceğine; toprak kazmak, kazançlı bir işe başlamaya işarettir.

Ayrıca şu rüya tabiri ve yorumlara bakınız: Toprak Kap, Toprak Küreği, Çamur Görmek

Toprak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

rüya tabiri - güzel sözler - islam fm - korsan taksi - mersin escort - gaziantep kamera sistemleri - korsan taksi