Rüyada Tırnak Görmek

Rüya Tabirleri ve Rüya Tabiri sitemize hoş geldiniz.
Sitemizde binlerce detaylı rüya tabiri ve güncel yorumları bulunmaktadır.
Sizlerde sitemize yorum yaparak ve görmüş olduğunuz rüyaları paylaşırsanız.
Özel olarak yorumcularımız tarafından yorumlanacaktır.

Rüyada tırnak görmek, kişinin güç ve kuvvetine ve düşmana galip gelmeye işarettir. Uzun tırnak görmek; mesleği gereği olursa rızka, diğerleri için ayıp ve kusura, sünneti terk etmeye işarettir.

Ayrıca şu rüya tabiri ve yorumlara bakınız: Törpü, Manikür, Aseton 

Rüyada Tırnak Kesmek

Rüyada tırnak kesmek, sünnete uymaya yahut borç vermeye işarettir. Uzun ve güzel tırnak; mala, elbiseye, ziyada güç ve kuvvete delalettir. Tırnağın yok olması, güç ve iktidardan düşmeye delalet eder.

Rüyada tırnak kesmek veya tırnağını dişleriyle koparmak, kötülüğünüzü isteyen birine yorulur.

Rüyada tırnak kesmek, kötü bir olaya işarettir. Güzel tırnaklar, başarı kazanacağınız işlere gireceğinizi bildirir. Bakımsız tırnaklar, dert ve hastalığa yorumlanır. Ayrıca bu rüya, kişinin kendi çalışması sonucu sahip olduğu değerli şeyler veya paradır.

Rüyada tırnak görmek nedir, alacak veya borçla yorumlanır. Tırnağının uzadığını görenin borcu artar. Tırnağını kesmek ise borcunun kolaylıkla ödeneceğine işarettir. Tırnaklarını kestiğini gören keder ve sıkıntıdan kurtulur.

Abdulgani Nablusi’ye göre, rüyada tırnak görmek zaferdir. Tırnağın uzunluğu sanat ve mesleği itibarıyla ona muhtaç olan adamlar için rızıkta genişliğe delalet eder. Bunun aksi olarak tırnağı kesilmiş görmek, bu gibi kimseler için dar bir geçime işarettir. Tırnak, bir erkeğin kuvvet ve kudreti olarak da tabir edilir.

İbn-i Sirin’e göre, tırnak görmek insanın süsünü, kahramanlığını ve kuvvetini gösterir.

Rüyada bir tırnağının olmadığını görmek, malının elinden çıkmasına ve kudret ve kuvvetinin azaldığına delalet eder. Tırnağını kopmuş veya kırılmış görmek de böyle tabir edilir. Gereğinden fazla tırnağını uzamış görmek, dininde fesada delildir. Parmaklarında tırnak olmadığını gören iflas eder. Fakirleşerek kan azalır.

Rüyada tırnaklarının kırıldığını görmek, ölümle yorumlanır. Tırnaklarının sarı renkte oldugunu gören ölür. Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen davar tırnağı, ilme ve ilmin eserine tabi olmaya, rızka ve zenginliğe işarettir. Davar tırnağı bir yerden kendisi için zaruret olan diğer bir yere göç etmeye işarettir. Davar tırnağı sapıklıkta bulunan kimse için hidayettir. Hayvanları görmeksizin evler arasında davar tırnaklarını görmek ve seslerini işitmek, yağmur ve sellerin meydana çıkmasına işarettir.

Rüyada tırnak görmek nedir, düşmana zafer bulmaya işarettir. Bazen de tırnağın uzunluğu, rızkın bol olmasına işarettir. Tırnağa ihtiyacı olan kimsenin tırnağını kesilmiş görmesi, yukarıdaki tabirin aksinedir. Bazen de tırnak uzunluğu, sünnet-i seniyyeyi terk etmeye işarettir.

Rüyada tırnak görmek ne demek, kişinin kuvvet ve kudretidir. Bu sebepten bir kimse tırnağının kırılacak kadar uzadığını görürse, kuvvet ve malının artması, düşmanına karşı kullanacağı silahı ve kendisini ondan koruyacak aleti olur. Rüyada tırnağının olmadığını gören kimsenin kuvveti gider. Tırnağını normal bir şekilde kestiğini gören kimse, Peygamberin Sünnetine uyar.

Rüyada tırnağın haddinden fazla uzunluğu, ayıp ve kusurdur. Rüyada tırnağının düşmanınkinden daha uzun olduğunu gören kimse, düşmanına zafer bulur ve hasmına galip gelir. Tırnaklarının düştüğünü gören kimse, malından zarar eder ve maksadını icra etmekten aciz kalır. 

Rüyada tırnak kesmek, sünnet-i seniyyeye uymaktır veya borç para vermek suretiyle malının kendisinden çıkmasıdır.

Rüyada tırnağı boyalı veya kınalı ise borç verdiği şey altındır. Tırnakların beyazlığı, hafıza ve anlayışa işarettir. Tırnakların normal olarak görülmesi, din ve dünyaca iyiliktir. Rüyada tırnaklarıyla uğraşmak, dünya malını toplarken hile yapmasına işarettir.

Rüyada tırnakların uzunluğu ile beraber güzelliği, mala, elbiselere, düşmana karşı koymak için silaha, hasmına karşı müdafa yapabilmek için delil ve cevap hazırlamaya yahut düşmanın şerrinden kendisini korumak için düşmana mal hazırlamaya işarettir.

Rüyada tırnaklarını kestiğini gören kimse, fitresini verir. Tırnaklarının eksik veya derisinden çıkarılmış yahut kırılmış olduğunu gören kimsenin servetinin gitmesine ve dünyaca kudret ve kuvvetinin zayıflamasına işarettir.

Rüyada tırnağının yırtıcı kuş pençesi gibi olduğunu gören kimse harpte ise düşmanına galip gelir. Tırnaklarıyla uğraştığını gören kimse, dünya işlerinde hile yapar ve dünyayı kendi tarafına çeker. Rüyada tırnağının yok olduğunu görse, iflas eder. Kuvvet ve kudreti azalır.

Rüyada güzel tırnaklar görmek başarının işaretidir. Bakımsız tırnaklar, sıkıntı ve hastalık anlamına gelir. Ayrıca ailenizde bazı gençlerin sorun yaratacağı anlamındadır.

Tırnak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

rüya tabiri - güzel sözler - islam fm - korsan taksi - mersin escort - gaziantep kamera sistemleri - korsan taksi