Rüyada Tilki Görmek

Rüya Tabirleri ve Rüya Tabiri sitemize hoş geldiniz.
Sitemizde binlerce detaylı rüya tabiri ve güncel yorumları bulunmaktadır.
Sizlerde sitemize yorum yaparak ve görmüş olduğunuz rüyaları paylaşırsanız.
Özel olarak yorumcularımız tarafından yorumlanacaktır.

Rüyada tilki görmek; hilekar, yalancı, bozguncu, katil, bir düşmana işarettir. Rüyada tilki öldürmek, cin tayfasından biri rahatsızlık sonucu bağırıp çağırmaya yahut şeref ve varlık sahibi bir kadına sahip olmaya delalettir. (Bkz. İn)

Rüyada Tilki Görmek Nedir

Tilki görmek bazen şerefli erkek veya kadın görmeye işarettir. Tilkinin derisi, mala; sütü, şifaya yahut üzüntüden kurtulmaya işarettir. 

Rüyada tilkinin etini yemek yahut onu öldürmeyi tasarlamak, yel ağrısına tutulup kurtulmaya; tilki, menfaate, elbiseye, hanıma ve bekar için evlenmeye delalet eder.

Rüyada tilkiye bindiğini görmek, sıkıntı ve tasaya düşülmesine; tilkiden indiğini görmek de pek iyi bir şekilde yorumlanmaz.

Rüyada tilki görmek, etrafınızda kötülük yapabilecek insanların olduğuna yorumlanır. Tilki kürkü giymek, düşmanlarınızı alt edeceğinizi belirtir. Tilki sütü içtiğini görmek, hastalıklarınızın iyileşeceğini bildirir.

Rüyada bir tilki kovaladığınızı gördüyseniz, kirli işlere karışacağınız ve aşk hayatında da tehlikeli ilişkiler yaşayacağınız anlamına gelir. Ayrıca bu rüya, kendini sevdiren düzenbaz birisine işarettir. (Bkz. Ses)

Rüyada Tilki Görmek Ne Demek

Hilekar, gaddar bir erkek veya yalancı, düzenbaz bir hizmetçi ile tabir olunur. Bir tilki ile mücadele ettiğini gören, yakınları ile düşmanca kavga eder. Tilki ile oynadığını ve onu tutmak istediğini gören kişiye bir kadın sevgi gösterir, fakat onun kadına karşı meyli olmaz. 

Kirmani’ye göre, bir tilkinin kendisine sürtündüğünü görmek, yalancı ve gaddar bir koca ile tabir olunur. Evinde tilki görmek, sevdiği bir kadınla evlenmeye; elinden tilkinin kaçtığını görmek, borcunu ödemeye işarettir. 

Ebu Sait El-Vaize göre; rüyasında bir tilkinin gizlendiğini görenin karısı zina eder. Bir tilki ile uğraştığını gören, hilekar biriyle kavga eder. Tilkiyi aradığını gören, bel hastalığına uğrar. 

Rüyada kendisi için bir tilki edindiğini gören, sevdiği ve memnun olacağı bir kadınla evlenir. Tilkinin kendinden kaçtığını görenden ona borçlu olan biri saklanır ve kaçar. 

Bir başka rivayete göre de: Rüyada tilki görmek katil, çok yalancı, ihtilaf çıkaran ve muamelelerinde hilekar bir düşmana işarettir. Rüyada tilkiyi öldürdüğünü gören kimse, cin taifesinden biri dokunur. Bir kimse bir tilki alsa, o kimseye borçlusu veya bir düşmanı gelir. Tilkiyi öldürse, borcundan kurtulur. 

Rüyada tilki ile oynaştığını gören kimse, birbirlerini sevecekleri bir kadınla evlenir ve Allah onları birbirleriyle mesrur eder. Tilki; müneccim, doktor, idareci ve hakir insanla tabir edilir. Bu tilkiyi öldürdüğünü gören kimse, şerefli ve izzetli bir hanıma sahip olur. Tilkiyi görürse, şerefli bir erkeği ve şerefli bir kadını görür. Yahut dessas ve hilekar bir erkek ona yaltaklık yapar. (Bkz. Zina Etmek)

Rüyada kendisine bir tilkinin yönelip teveccüh ettiğini görse, bu rüya çok hileli, bilinmeyen bir düşmana işarettir. Tilki, hileli kadınlara işarettir. Bir kimse tilkiyle hile yaptığını görse, o kimsenin yalancı olmasına işarettir. Tilkiyi mükafatlandırdığını görenin rüyası da böyle tabir edilir. 

Rüyada tilkinin kendisinden kaçtığını gören kimsenin, o tilkinin hilesinde bulunacak bir borçlusu ile tabir edilir. Tilki derisinden eline bir şey geçtiğini görenin, kuvvet ve zaferi ile tabir edilir. Bazen de, hanımı tarafından eline geçecek mirasa işarettir. Tilki sütü içtiğini gören kimse, hasta ise hastalığından; hasta değilse, üzüntü ve kederinden kurtulur. Bazen de tilki görene, nefsinde zillet ve malında noksanlık olur, dediler. 

Rüyada tilki eti yiyen birini görmek, hasta ise hastalığından çabucak kurtulur ve sıhhate kavuşur. Tilki görmek; menfaata, elbiseye, hanıma ve bekar için evlenmeye işarettir. (Bkz. Kedi Eti Yemek)

Rüyada tilki kovaladığınızı görürseniz, kirli işlere karışacağınız ve aşk hayatınızda da tehlikeli işler yaşayacağınız anlamındadır. Tilkiyi öldürmek, büyük başarılara imza atacağınız anlamına gelir.

Tilki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

rüya tabiri - güzel sözler - islam fm - korsan taksi - mersin escort - gaziantep kamera sistemleri - korsan taksi