Rüyada Teyemmüm Görmek

Rüya Tabirleri ve Rüya Tabiri sitemize hoş geldiniz.
Sitemizde binlerce detaylı rüya tabiri ve güncel yorumları bulunmaktadır.
Sizlerde sitemize yorum yaparak ve görmüş olduğunuz rüyaları paylaşırsanız.
Özel olarak yorumcularımız tarafından yorumlanacaktır.

Rüyada namaz abdesti için ya da gusletmek gayesi ile teyemmüm ettiğini görmek; kurtuluş ve farahlığa ermeye, üzüntü ve kederlerden kısa sürede kurtulmaya, az zamanda rahat ve huzura ermeye delalet eder.

Su bulunmayan bir yerde teyemmüm eden ve bunu tamamlayan kimsenin rüyası, saf su ile ve tamam olarak abdest almanın görülen rüyası gibi yorumlanır.

Rüyada teyemmümü tamamlamak mümkün olmazsa bunun yorumu da su ile aldığı abdestinin tamamlanmadığını gören rüya sahibinin rüyası gibi tabir olunur. Su bulunduğu halde teyemmüm ettiğini görmek, şeriattan ayrıldığına delalet eder.

Cafer-i Sadık’a göre; rüyada teyemmüm yapmak, muradına ereceğine, rızık, hac, ferah ve sevinçle yorumlanır. Şeriatın emrettiği şekilde teyemmüm ettiğini görmek, muradına ermeye; hasta ise iyiliğe; fakirse rızkının bollaşacağına, hacca gitmeye, esir kurtulacağına; sıkıntıda ise genişliğe çıkacağına işarettir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada teyemmüm, üzüntü ve kaygının gitmesine işarettir. Teyemmüm, yolculuğa ve teyemmüm yapılması muhtemel olan bir hastalığa yakalanmasından korkulan kimseye işarettir.

Rüyada kum yahut eline bulaşmayan çamurla teyemmüm ettiğini görmek, rüyayı görenin yolculuğu çetin veya mümkün olmayacağına ve nefsinin isteğine uyarak iş yapmasına işarettir. Teyemmüm, zenginlikten fakirliğe, sıhhatli ve sağlamlıktan hastalığa, hasta olan için hastalığından şifa bulmaya işarettir.

Rüyada suyun bulunmasıyla beraber teyemmüm etmek, batıl işleri işlemeye işarettir. Bazı tabirciler de teyemmüm, hapis ve hastalıklardan kurtulmaktır, demişlerdir.

Ayrıca şu rüya tabiri ve yorumlara bakınız: Toprak

Teyemmüm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

rüya tabiri - güzel sözler - islam fm - korsan taksi - mersin escort - gaziantep kamera sistemleri - korsan taksi