Rüyada Savaş Görmek

Rüya Tabirleri ve Rüya Tabiri sitemize hoş geldiniz.
Sitemizde binlerce detaylı rüya tabiri ve güncel yorumları bulunmaktadır.
Sizlerde sitemize yorum yaparak ve görmüş olduğunuz rüyaları paylaşırsanız.
Özel olarak yorumcularımız tarafından yorumlanacaktır.

Bakınız; Gaza ve Cihad, Harp

Rüyada savaşı kazanmak, başarının haberidir. İnsanlarla bazı kavgalara tutuşacaksınız fakat siz kazanacaksınız demektir.

Rüyada savaş görmek ne demek: İnsanlarla birtakım tartışmalarınız olacak. Savaşta yenilgiye uğradığınızı görürseniz, hayatta başka kişilerin hatalardan dolayı zarar görebilirsiniz. Toplumsal önemli olaylara işaret edebilir. Kişinin hiç aklına gelmeyecek olaylara tanıklık edeceğine işaret eder. Rüyasında savaşan insan sıkıntılarından kurtulur.

Savaş üç şekilde yorumlanır: Biri memleketler arasında, ikincisi memleketin içinde devletle halk arasında, üçüncüsü halkın kendi aralarında. Rüyalar da bu üç şekle göre tabir olunur. Devletler arasında savaş yapıldığını görmek, fitne ve fesat çıkacağına veya veba, kolera gibi salgın bir hastalığın meydana geleceğine delalet eder.

Rüyada bir devlet başkanı ile tebaası arasında savaş olduğunu görmek, bereket ve ucuzluğa işarettir. Halk arasında savaşıldığını görmek, aralarında iyi bir geçime delildir. Bir memlekete asker girdiğini görmek, oraya çok yağmur yağacağına işarettir. Savaş için askerin toplandığını görmek, batılla uğraşanların yenilgiye uğrayacaklarına; askerin az olduğunu ve kendisinin de onların arasında olduğunu görmek, düşmana karşı zafere delalet eder. Savaşta olduklarını ve savaş meydanında rüzgar eserek toz kaldırdığını görmekte hayır yoktur.

Rüyada iki bölük askerin birbirleri ile savaştıklarını görmek, üstün gelenin yenileceğine işarettir. İki tarafın savaş sırasında birbirlerine karıştıklarını görmek, herkese hayır geleceğine işarettir. 

Abdulgani Nablusi’ye göre; rüyada düşmanla savaşan dinine hizmete, ana babasına yardıma, karısı hakkında da kıskançlığa delalet eder. İnsanın kendisinin bir savaşta dinsizler tarafında olduğunu görmesi, İslamiyetten uzaklaştığına yahut dine karşı geldiğine ya da üzerine itaati gerekene karşı itaatsizlik ettiğine veya namazını terk ettiğine delalet eder.

Rüyada savaş görmek yada savaşta bulunmak, yakınlarınızla bazı nedenlerden dolayı aranızın açılacağına işarettir.

Ayrıca bakınız: Denizde Savaşmak, İşgal 

Savaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

rüya tabiri - güzel sözler - islam fm - korsan taksi - mersin escort - gaziantep kamera sistemleri - korsan taksi