Rüyada Şarap Görmek

Rüya Tabirleri ve Rüya Tabiri sitemize hoş geldiniz.
Sitemizde binlerce detaylı rüya tabiri ve güncel yorumları bulunmaktadır.
Sizlerde sitemize yorum yaparak ve görmüş olduğunuz rüyaları paylaşırsanız.
Özel olarak yorumcularımız tarafından yorumlanacaktır.

Rüyada arkadaşlarıyla beraber içki içmek, eğlenmeye ve rüya sahibine bir servet sağlayacak ani bir değişikliğe işarettir. Yalnız kendi kendisine içtiğini görmesi, çok sinirlenip üzüleceği bir haber alacağına işarettir. Rüyada hediye olarak şarap almak veya hediye etmek, küçük miktarda paraya ve şansa; satın almak ise çok ciddi bir kavgaya işarettir. (Bkz. Hediye Vermek)

Rüyada arkadaşlarıyla beraber içki içmek, güzel vakit geçirmek, çok para kazandıracak bir iş değişikliğine yorumlanır. Yalnız şarap içtiğini görmek, çok sinirlenip üzüleceği bir haber geleceğine yorumlanır. Hediye olarak şarap almak veya hediye etmek, az bir paraya ve iyi şansa işarettir. Şarap satın almak ise çok önemli bir tartışmaya yorumlanır. Hoşa gitmeyecek olaylar, tatsızlık ve sorun anlamına gelir. Aynı zamanda içine haram karışmış kısmete de işarettir.

  • Ayrıca bakınız:

Rüyada içki içmek; haram mala, kuvvet veya iktidara işaret eder. 

Rüyada su ile karıştırılmış şarap içmek, mal/mülkünüzün bazılarının harama, bazılarının da helala karışacağına işarettir. Bazı yorumculara göre, bir kadından mal/mülk alınacağına ve bu mal yüzünden fitneye düşeceğinize işaret eder.

Rüyada görülen içki, düşmanlığa ve kızgınlığa; bazen de dert ve hastalıktan şifa bulmaya delalet eder. Rüyada içki içtiğini gören kimse işsiz ise bir iş bulacağına; fakir ise zengin olacağına ve bekar ise evleneceğine bir işarettir.

  • Ayrıca bakınız:

Rüyada kadeh görmek; kadına, eşe, evliliğe veya çocuğa işaret eder.

Rüyada şarap içmek, bir işe bağlı olarak çok güzel paralar kazanmaya; birisine şarap içirmek, içirilen kişi ile girilecek ortaklıkta başarıya ve paraya kavuşmaya; rüyada şarap almak, bir işe teşebbüs edip başarıya ulaşmaya işarettir.

Rüyada şarap saymak, işini ve kazancını başkasına kaptırmaya; rüyada eski şarap içmek, büyük bir zarara uğramaya; rüyada şarap şişesini kırmak, iflas etmeye delalet eder.

Rüyada şarap görmek, meşakkatsiz meydana gelen haram maldır. Şarap içtiğini gören kimse büyük günah işler ve geniş rızka kavuşur. Münakaşasız şarap kadehi ile şarap içtiğini gören kimsenin eline haram mal geçer. Bazıları, helal mal geçer, demiştir. Yapılan münakaşa kadeh için olursa, o nisbette o adam bir söz ve düşmanlıktan dolayı münakaşa yapar. 

Rüyada şarap akan bir nehir görmek, o kimseye dünyada bir fitne isabet eder. Şarap nehrine girdiğini görse, o nehirden nail olduğu miktarca bir fitneye düşer. Evlenmeyi ve ortaklığı arzu eden kimsenin rüyada şarap görmesi, iyi geçinmeye dair olan anlaşmadır. 

Valinin rüyada şarap içmesi, işinden alınmasıdır. Rüyada su ile karıştırılmış şarabı içmek, bazısı helal ve bazısı da haram maldır. Bazı tabirciler, bu ortaklık malıdır; bazıları da bir kadından mal alır ve bu mal ile fitneye düşer, dediler. 

Rüyada bir kimse şarap yapmak için üzüm sıktığını görse, başkasının hizmetinde bulunur ve onun eliyle büyük işler görülür. Meze bulunan içki meclisine davet edildiğini gören kimse, cihada ve şehitlik rütbesini kazanmaya davet edilir. (Bkz. Üzüm Şerbeti)

Rüyada İçki Görmek Ne Anlama Gelir? 

Fitne, şer, düşmanlık ve kızgınlığa; bazen dert ve hastalıktan şifa bulmaya; bazen de delilik ve kendisini hissetmek ve düşünmekten alıkoyan bir üzüntü ve keder sebebiyle aklının gitmesine delalet eder. 

Rüyada içki içtiğini gören kimse işsiz ise bir hizmette istihdam edilir. Yahut fakir ise zengin olur. Bekar ise evlenir. Hasta ise hastalığından kurtulur. 

Rüyada içkinin içilmesi, rüyayı gören kişinin hayatta çok istediği bir şeyin gerçekleşeceğine delalet eder. Rüyada içki içen kimse, alim olur ve içki içtiği zaman insanın fikrine gelen düşünceden dolayı o alimin ilminin fazla olacağına delalet eder. 

Rüyada içilen içki üzümden olursa bazen rüya sahibi mevsimsiz üzüm yer; yahut üzümün pişmişine muhtaç olur. Yahut ayıp sayılan bir şeyi işler. Çünkü üzüm, ayıbın hatalı şeklidir. Bazen helal ile rızıklanır. 

Rüyada içilen içki satın alınmış olur yahut onu sıkmaya memur edilmiş olursa, kendisine lanet getirecek mahzurlu bir işte bulunur. İçki; yalan, hezeyan, makbul olmayan söz, sırrı ifşa ve zinaya delalet eder. İçkinin ismi de tabirde muteber tutulur. Şarap manasına gelen hamr kelimesinin ismi, günah manasına olan isimdir. Bazen de içki, zina eden kadına delalet eder. 

Rüyada şarap içmeye çalıştığını görmek, anne babaya asi olmak demektir. Yahut bir şey satmaya delalet eder. Bundan dolayı da içki içmek borç ve geçime delalet eder. 

Rüyada şarap içerek sarhoş olmak, mal ve evladın gitmesine; bazen de içen kişi zahmet ve meşakkat halinde ise, onun rahat olmasına delalet eder. (Bkz. Zilzurna Olmak)

Rüyada İçki İçmek Ne Anlama Gelir? 

İçenin ahmaklık ve cehaletine delalet eder. c bir kimsenin rüyada içki içtiğini görmek, o ölü ahirette nimet erişimindedir. Çünkü şarap, cennet ehlinin içkisindendir. Ancak, ölünün devamlı rakı içmekle ölmüş olması ve hayatında içki içmeyi helal sayanlardan olması, tabirden müstesnadır. 

Ayrıca şu rüya tabiri ve yorumlara bakınız: Şarap Mahzeni, Şarap Fıçısı, Vermut, Saki 

Şarap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

rüya tabiri - güzel sözler - islam fm - korsan taksi - mersin escort - sultangazi korsan taksi