Rüyada Rehin Görmek | Rüya Tabirleri | İslami ve Dini Rüya Tabirleri | Rüya Yorumları

Rüyada Rehin Görmek

Okunma Sayısı: 130

Rüyada Rehin Görmek

Rüyada borcuna karşılık bir malı ya da kendini rehin vermek ya da bir ipotek muamelesi görmek kılınmayan namaz, tutulmayan oruç ve yerine getirilmeyen diğer dini görevlerden dolayı uyarı niteliğindedir.

Rüyada bir kimseden rehin olarak bir şey almak, borçluya süre tanıyıp ona kolaylık göstermeye delalet eder. Rüyada rehin alındığını görmek, fazla günah işlemekten ötürü azap görmeye, işlerinin kötüye gitmesine delalet eder. Rehin bırakan kimsenin rehin bir şey bıraktığı kimseye serzenişte olmasına da delalettir. Rehine, yolculuğa veya sıkıntıdan kurtulmaya delalet eder.

Rüyada kendisini bir yerde, bir evde ya da bir mağarada rehin olarak görmek, o kimsenin fazlaca günah işlediğine, ahirette cehennem azabı göreceğine delalet eder. Kendisine kira karşılığı bir değerli eşyanın rehin olarak verildiğini gören kimse başkasına acı çektirir ve ona zulmeder.

Rüyada rehin bırakılan bir eşyanın geri verilmediğini, bunun için rehin veren kimsenin durmadan gelip istemesini görmek, rehini alan kimsenin vicdansızlığına ve halk nazarında makbul olmayan bir kişi olduğuna delalettir.

Yazıyı sosyal medyada paylaş


Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 
sohbet - rüya tabiri