Rüyada Oruç Görmek | Rüya Tabirleri | İslami ve Dini Rüya Tabirleri | Rüya Yorumları

Rüyada Oruç Görmek

Okunma Sayısı: 139

Rüyada Oruç Görmek

Oruçlu olduğunu görmek iyi bir şey adamaya, sabırla elde edilecek başarıya, namaza devam ederek rahmetin sürekli olmasına, madden ve manen ilerlemeye, yemin keffareti vermeye, haccetmeye, çocuk arzu edenin erkek evladı olmasına delalet eder.

Orucunu açtığını görmek sevinç ve feraha, Orucu gündüz vakti açmak yolculuğa çıkmaya, Oruç bozmak bir din kardeşinin gıybetini yapmaya delalet eder.
Unutarak oruç bozmak güzel bir rızka, Ramazan ayında bulunduğunu ve oruç tuttuğunu görmek kuşku etmiş olduğu bir şeyin aydınlığa kavuşmasına, Kur’an ezberlemeye ve hayra, şeref ve itibara; hastalık, borç ve üzüntüden kurtulmaya delalet eder.

Ramazan orucunu kasten bozduğunu görmek bir adamı kasten öldürmeye, Ramazan orucunu açarak iftar ettiğini görmek yakarma kastıyla yolculuğa ve güzel İslam fıtratına, Kaza orucu tutmak borcunu ödemeye, tutsaklık ve sıkıntıdan kurtulmaya ve günahlardan tövbe etmeye delalettir.

Bayram günlerinde oruç tuttuğunu görmek çirkin ve ayıplanan bir iş yapmaya, sevinilecek günde ve yerde üzülmek şeklinde bir ahmaklığa düşmeye, Yevm-i şek denen şüpheli günde oruç tutmak günah işlemeye, Her çeşit sünnet ve nafile oruç tutmak ziyade hayır ve iyiliklere delalet eder.

Yazıyı sosyal medyada paylaş


Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 
sohbet güzel sözler - islam fm - ıspartakule - nöbetçi noter - rüya tabiri - esenyurt korsan taksi - beşiktaş korsan taksi - esenyurt korsan taksi - korsan taksi - mersin mezar