Rüyada Ölü / Ölüm Görmek | Rüya Tabirleri | İslami ve Dini Rüya Tabirleri | Rüya Yorumları

Rüyada Ölü / Ölüm Görmek

Okunma Sayısı: 168

Rüyada Ölü / Ölüm Görmek

Rüyada ölmek; dince eksikliğe ve itikat bozukluğuna, yolculuğa, bir yere taşınmaya veya yoksulluğa veya evlenmeye işarettir. Ölüm bazen uzlete, rahata kavuşmaya ya da şerefe; ani ölüm yoksul için zenginliğe, varlıklı için yoksulluğa delalettir.

Rüyada ölmek ne demek: Bir hatadan yahut günahtan pişman olmaya; ölüm emareleri olmadan, uyurken hasta olmaksızın öldüğünü görmek, ömrünün uzun olmasına işarettir. Bir şeyden korkan ya da keder ve sıkıntı içinde olan kimsenin öldüğünü görmesi, hayra ve esenliğe delalettir.

Rüyada ölü bulunduğunu görmek, sevince ve imrenilecek güzel bir duruma gelmeye işarettir. Ölüm anı ve onun sıkıntılarını çektiğini görmek, menfaat için insanlara zulmetmeye; zaman zaman ölüm anı dinde tartışmaya, ev taşınmaya, borç ödemeye, evlenmeye, misafiri hazırlamaya, bir sanattan diğer sanata geçmeye yahut haklardan istifade etmeye işaret edebilir.

Rüyada ölü üzerine çığlık ederek ağlamak, vaaz ve nasihate; bu ağlamayı dinlemek, çirkin koku yayan bir yeri açmaya yahut enstrüman aletlerinin çalışılmış olduğu bir merasimde bulunmaya, bir fitne çıkarmaya delalettir. Ölü ardından üzüntüyle ağladığını görmek, sevinç ve sürura; ölü üstüne ücretle ağlayan bayanları görmek, durumun değişmesine, çirkin amellere işarettir.

Yazıyı sosyal medyada paylaş


Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.