Rüyada Ölçek Görmek | Rüya Tabirleri | İslami ve Dini Rüya Tabirleri | Rüya Yorumları

Rüyada Ölçek Görmek

Okunma Sayısı: 177

Rüyada Ölçek Görmek

Rüyada herhangi bir ölçü birimini görmek; sır saklamaya, keder ve kederden kurtulmaya işarettir. Hububat norm birimi olan kitleyi görmek; zevceye, hidayete, ilim ve rızka işaret eder. Ölçek icra eden kimseyi görmek, müsrif fakat adaletli kimseye delalet eder.

Rüyada ölçek görmek; ev idaresine, halka karşı insafla ve sadakatle davranmaya delalet eder. Rüyada ölçeğinin kırıldığını, yandığını veya kaybolduğunu görmek, malının elden çıkmasına; ölçekle bir şey ölçtüğünü görmek, büyük bir işe girmeye; ölçeğini olduğu için büyük görmek, bir iş için mahkemeye gideceğine delalet eder. Rüyada kilo ve ölçekle bir şey ölçen, işlerinde doğru hareket eder.

Rüyada kıstas görmek, kedere veya ondan kurtulmaya yahut buğday vs. benzer biçimde ölçekle ölçülen şeylere, sırları gizli tutan kimseye delalet eder.

Rüyada ölçüt kullandığını görmek; hidayete, ilme, zevceye, rızka ve Yusuf (A.S.) kardeşiyle olan ünlü kıssasına binaen keder, sorun ve ihtiyaca işarettir. Rüyada görülen ölçek; zayiat, suçlama, şer veya sıkıntılı geçecek bir seneye delalet eder.

Yazıyı sosyal medyada paylaş


Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.