Rüyada Nebi Görmek | Rüya Tabirleri | İslami ve Dini Rüya Tabirleri | Rüya Yorumları

Rüyada Nebi Görmek

Okunma Sayısı: 160

Rüyada Nebi Görmek

Rüyada nebi görmek; hocaya, bilgin bir zata, babaya, izzet ve şerefe, doğru istikamet ve halis amele, dünya yaşamının türlü hallerine delalet eder.

Rüyada nebilerden herhangi birini görmek, babaya işarettir. Çünkü baba da çocuğuna nebi şeklinde sevgi dolu davranır ve onun ne dünya da ne ahirette azap çekmesini istemez.
Rüyada peygamberlere yakışan vasıfta onları görmek, onların peşinde namaz kılmak, onlara uymak ve arkasından gitmek, peygamberin verdiği bir şeyi yemek ya da peygamberden bir şey öğrenmek veya bir haber almak; peygambere tabi olmaya ve yolunda gitmeye işarettir. Bunların aksinin görülmesi ve peygamberin önüne geçilmesi ise, gören şahsın bidat sahibi olduğuna ve sapıklık içinde bulunduğuna işarettir.

Rüyada peygamberin görülmesi; bilgin, hakim, hatip ve terbiyeciye işaret edeceği de söylenmiştir. Çünkü bu insanoğlu halkı Allah yoluna çayır ederler. Peygamberin güzel bir biçimde görülmesi, onun ümmetinin iyi işler yaptığına ve peygamberinin yolunda gitmelerine; peygamberin kederli ve iyi şekilde görülmemesi ise, ümmetinin fesat ve bidat içinde bulunması ile tabir edilir.

Yazıyı sosyal medyada paylaş


Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 
sohbet güzel sözler - islam fm - ıspartakule - nöbetçi noter - rüya tabiri - esenyurt korsan taksi - beşiktaş korsan taksi - esenyurt korsan taksi - korsan taksi - mersin mezar