Rüyada Meclis Görmek

Rüya Tabirleri ve Rüya Tabiri sitemize hoş geldiniz.
Sitemizde binlerce detaylı rüya tabiri ve güncel yorumları bulunmaktadır.
Sizlerde sitemize yorum yaparak ve görmüş olduğunuz rüyaları paylaşırsanız.
Özel olarak yorumcularımız tarafından yorumlanacaktır.

Rüyada meclis görmek; politikacıların bulunduğu meclis, menfaat çatışmasına, söz ve fiilde gösteriş ve riyaya, iş değil söz üretmeye, kitle avcılığına ve demagojiye işarettir. Vaaz ve nasihat meclisi, üzüntü ve sıkıntıdan kurtulmaya, öğüt ve tavsiyelerin gereğini yerine getirmeye delalettir.

Bkz: Millet Meclisi

Rüyada Kur’an meclisi görmek ve orada adabına uygun olarak oturmak, esenlik ve makama; ilim meclisi aydınlık kafaya, güzel ve anlamlı hayata işarettir. Meclis; rütbeye, makama, ev halkına, binit vasıtalarına yahut üzerine oturulan sedir, koltuk, divan vb. şeylere işaret eder. Geniş meclis, iç aydınlığına ve bol geçime; dar meclis kasvet ve sıkıntıya; bir yerde görülen insan toplulukları hayır üzere bir araya gelmişlerse hayrın husulüne; şer üzerine toplanmışlarsa, nifak ve bozgunculuğa işarettir.

Rüyada bilinmeyen ve orada bol rızık bulunan meclis görmek; çok hayırlı amellere, cihada, şehadet veya hayırlı dünyalığa delalet eder. Parlamento, meclis toplumla ilgili işlerdir.

Rüyada vaaz ve nasihat vermeye ehil olmayan bir kimse, vaaz meclisinde olduğunu ve halka vaaz ettiğini görse, o kimsenin üzüntü ve keder içinde bulunduğuna ve ondan kurtulmak için de Allah (C.C.)’a dua ve niyaz etmesine işarettir. Vaaz meclisinde takvayla ilgili bir söz söyleyen ve sözünde de doğru olan kimse, üzüntüden kurtulur ve hastalığından iyileşir. Yahut borçtan kurtulur veya zalim kimselere galip gelir.

Bir kimse rüyada kendisini Kur’an okunan veya dua edilen yahut takvaya ve ibadete dair kaside söylenen bir yerde görmesi, o yerin marifet ve hikmetle mamur olmasına işarettir. Bir kimse rüyada alimlerin toplandığı bir meclisi görerek, üst tarafında otursa ve kendisi o makarna ehil olsa o kimsenin ilim, fazilet ve fazlaca yüceliğine işarettir.

Rüyada bir vaaz meclisinde bulunduğunu ve kendisinin de orada vaaz ettiğini gören kimse, eğer vaazı tamamlanırsa, onun vaazının tesirli olduğuna ve eğer vaazı tamamlayamazsa, onun işinin olmamasına işarettir.

Rüyada görülen meclis; rütbeye, bineğe, hanıma, çocuğa ve hizmetçiye işarettir. Rüyada görülen mecliste meydana gelen darlık ve genişlik, tabirce anlatılan şeylere nispet edilir. Rüyada tanımadığı bir meclise davet edildiğini ve orada pek çok meyve ve meşrubat bulunduğunu gören kimse, Allah (C.C.) yolunda cihat eder, savaşır ve şehitlik mertebesine kavuşur.

Meclis

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

rüya tabiri - güzel sözler - islam fm - korsan taksi - mersin escort - sultangazi korsan taksi