Rüyada Maymun Görmek

Rüya Tabirleri ve Rüya Tabiri sitemize hoş geldiniz.
Sitemizde binlerce detaylı rüya tabiri ve güncel yorumları bulunmaktadır.
Sizlerde sitemize yorum yaparak ve görmüş olduğunuz rüyaları paylaşırsanız.
Özel olarak yorumcularımız tarafından yorumlanacaktır.

Rüyada maymun görmek; mağlup düşmana, hilekar ve sihirbaza, her türlü ayıbı bulunan adama, zulme ve haddi aşmaya, isyan ve bununla birlikte gelecek gazaba, büyük günah işleyerek elindeki nimetleri yitirmiş adama işarettir. Maymun bazen Yahudi’ye yahut Yahudi tıynetinde olan kimseye delalettir.

Bkz: Maymuncu, Hayvanat Bahçesi

Rüyada maymun eti yemek, yoksulluk ve ihtiyaca yahut yeni bir elbise edinmeye; maymunla kavga etmek hastalanmaya, ona galip gelmek hastalıktan iyileşmeye; maymunla cinsi münasebette bulunmak, günah işlemeye işarettir.

Rüyada maymunun yanından uzaklaşıp gitmesi, düşmana galip gelmeye; maymunun ısırması, bir kimseyle aralarına husumet girmesine; maymuna binmek düşmanı kahretmeye; maymunu omuzuna yahut kucağına almak şerre, hile ve hırsızlık yapmaya delalet eder.

Rüyada iri cüsseli büyük maymun görmek; kendini halka sevdirmeye, çıkar için halka yaltaklık etmeye, yanılma yahut unutmaya işaret eder. Rüyada maymuna dönüştüğünü görmek günah işlemeye, zina yapmaya; maymun oynatıcısı ise hilebaza, şerli oyunlara delalet eder.

İnsanın rüyasında maymun görmesi; çok ahlaksız, yani ayıbın her türlüsü kendisinde mevcut bir kimseye işarettir. Maymun görmek, büyük günahlar işlemeye; maymunun yanından kaçıp gittiğini görmesi, düşmanına üstün gelmesine işarettir. Rüyada maymun yavrusu görmek, sihirbazlıktan gelir temin edeceğine; maymunu omzuna alması, onun bir evden mal çalarak çıkmasına işarettir.

Rüyada maymun görmek; çok ahlaksız bir kimseye yorumlanır. Maymun görmek, büyük günahlar işlemek demektir. Maymunun yanından kaçıp gittiğini görmesi, hasmını yenmesi demektir. Maymunu yanına alması, hırsızlık yapacağına yorumlanır. Maymun, hastalığın ve şanssızlığın işaretçisidir. Sahte bir arkadaşınız size kötülük yapmaya çalışabilir. Dikkat edin. Aklına estiğini yapan, sinsi, geveze, sevimli, güvenilmeyecek bir ahbaptır.

Rüyada maymun görmek tabiri; hile, gaddar, melun ile mana edilir. Uzak bir düşmanla tabir olunur. Maymuna bindiğini gören, düşmanından üstün gelir. Maymun ile güreşerek onu yendiğini gören, hasta olur ve sonunda iyileşir. Eğer maymun onu yenerse, hastalıktan kurtulamaz. Yahut vücudunda ömür boyu kalacak bir iz alır. Maymun eti hastalık ve mihnettir. Bir maymunun rüya sahibinin kısrağına bindiğini görmesi, karısı ile birinin kötü bir münasebetine işarettir.

Danyal (A.S.)’a göre; rüyada erkek maymun görmek, gaddar, müfsit ve aldatıcı bir erkekle ve dişi maymun aynı vasıfta bir kadın ile yorumlanır. Kendisine bir maymunun bir şey verdiğini gören, ailesi için mal ve para biriktirir.

Ebu Sait El-Vaiz’e göre; rüyada maymun, büyük günah işleyen bir adamdır. Kirmani’ye göre; Allah’ın (C.C.) nimetlerini inkar ve küfür eden insan ile tabir olunur. Maymun eti keder, eti yemek hastalıktır. 

Rüyasında kendisine bir maymun hediye edildiğini gören, hırsızlık eder veya rüşvet alır. Arkasında veya omuzlarında bir maymun olduğunu görenin evinden bir şey çalınır.

Bir başka rivayete görede: Rüyada maymun görmek, kendisinde her türlü ayıp bulunan bir adama işarettir. Rüyada maymunla kavga edip ve ona galip geldiğini gören kimse, hastalanır, sonra iyileşir. Eğer maymun o kimseye galip gelse, o kimse hastalığa yakalanır. Bazı tabirciler maymun, büyük günah işleyen bir adama işarettir, dediler. Rüyada bir maymunla cinsi münasebette bulunduğunu görse, bir günah işler.

Rüyada bir hastalıktan dolayı ilaç için maymun etini yediğini gören kimse, o hastalıktan kurtulmaz. Maymunun yanından savuşup gittiğini gören kimse, düşmanına galip gelir. Maymun eti yediğini gören kimse, yeni bir elbise alır. Bir kimse maymunun kendisini ısırdığını görse, o kimse ile bir kişi arasında düşmanlık meydana gelir. Maymun; hilekar, sihirbaz bir kimsedir. Maymun hastalığa işarettir.

Rüyada maymun avladığını gören kimse, sihirbaz kimselerden faydalanır. Maymun mağlup bir düşmandır. Rüyada bir maymuna bindiğini ve onu dilediği gibi kullandığını gören kimse, düşmanını kahreder.

Bir kimse rüyada maymun etinden yediğini görse, o kimseyi şiddetli bir keder veya ölüme yaklaştıran bir hastalık tutar. Bir kimse rüyada kendisine bir maymun bağışlandığını görse, o kimseye galip gelecek bir düşmana işarettir.

Rüyada kendisine bir maymun bağışlandığını gören kimse, aldığı bir emanete hıyanet eder. Rüyada bir maymunu omuzuna almış olduğunu gören kimse,günah işler. Maymun, işlediği büyük bir günahtan dolayı nimeti elinden gitmiş bir adamdır.

Rüyada kendisinin maymuna dönüştüğünü gören kimse, sihirbazlık sayesinde malı çoğalır. Maymun görmek, zulüm ve haddi aşmaya, masiyete ve Allah (C.C.)’ın gadabını icap ettiren fenalıklarda bulunmaya işarettir. Bazen de maymun görmek, iyi insana; maymunun etini yemek de fakirlik ve ihtiyaca işarettir. Maymun görmek, nimeti elinden alınmış fakir ve mahrum bir kimseye işarettir. Hastalığın ve şanssızlığın işaretçisidir. Sahte bir arkadaşınız size kötülük yapabilir.

Maymun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

rüya tabiri - güzel sözler - islam fm - korsan taksi - mersin escort - sultangazi korsan taksi