Rüyada Havuz Görmek

Rüya Tabirleri ve Rüya Tabiri sitemize hoş geldiniz.
Sitemizde binlerce detaylı rüya tabiri ve güncel yorumları bulunmaktadır.
Sizlerde sitemize yorum yaparak ve görmüş olduğunuz rüyaları paylaşırsanız.
Özel olarak yorumcularımız tarafından yorumlanacaktır.

Rüyada içi su dolu havuz görmek, iyilik ve kerem sahibi bir kimseye; havuzdan su içmek yahut abdest almak, birinden rızka nail olmaya yahut üzüntüden kurtulmaya; havuz, üzüntü ve kederin geçmesine, sevinç ve ferahlığa, güzel evlada, şerefli hanıma, bol rızka ve yüksek binaya işarettir.

Ayrıca  bkz: Deniz

Rüyada odanın içinde görülen havuz, aile mutluluğuna işarettir. Aynı zamanda havuzlu oda ilim öğrenilen kütüphane veya ilim ve irfan ehli komşulara delalet eder.

Rüyada içinde temiz su bulunan bir havuza baktığını görmek, geleceğinin çok parlak olmasına yorulur. Fakat içindeki su kirli, bulanık ve yosunluysa geçmişte kaldığı sanılan sorunlar, kavgalar tekrarlanacaktır. Bu yüzden hayal kırıklığı da yaşayabilir.

Rüyada havuzun içinde balıkların olduğunu görmek, rüya sahibi için yeni kazanç kapılarını işaret eder. Rüyayı gören kişi ticarete girebilir veya iş değişikliği yapabilir. Ancak rüya sahibi için maddi ve manevi açıdan çok hayırlı bir rüyadır. Havuzun içinde görülen balık sayısı kadar kısmeti olacağına da delalet eder.

Rüyada havuz görmek, aynı zamanda kadınla yorumlanır. Rüyasında su ile dolu bir havuz görmek, güzel, ağır başlı bir kadın olarak tabir olunur. O havuzun kendisinin olduğunu veya o havuzdan su içtiğini gören, öyle bir kadınla evlenir. 

Rüyada havuzda yüzmek iyi değildir. Bir havuza girip dibe daldığını ve boğulmadığını gören, bir kadına aşık olup onunla tanışmaya çalışır. Bir rivayete göre havuzda boğulmak kedere işarettir. Bir havuzu susuz ve kuru olarak görmek hayır değildir. 

Rüyada bir havuzda içine inmiş bir merdiven görmek, iki şekilde yorumlanır: Ya ömründen o merdivenin basamaklarının sayısı kadar yıl kalmıştır veya o basamakların sayısı kadar çocukları ve torunları olur. Bazıları bunu akrabaya nispet etmişlerdir. 

Kirmani’ye göre; rüyada havuz görmek, suyu berrak ve temiz ise güzel, ahlaklı, helal mal ve para sahibi bir kadın; suyu pis ve bulanık ise çirkin, ahlaksız, haram mal ve para kazanmış bir kadın ile tabir olunur. 

Rüyada temiz ve berrak bir suyu olan havuza giren veya onun suyundan içen, güzel ve ahlaklı, helal mal sahibi bir kadınla evlenir. Bulanık ve pis sulu bir havuza giren ve suyundan içen, çirkin ve ahlaksız bir kadınla evlenir. 

Abdulgani Nablusi’ye göre; rüyada havuz, cömert, hayırlı ve ondan menfaat gelecek bir insan olarak tabir olunmalidir. Rüyada suyu tuzlu bir havuz gören cömert bir erkek tarafından hayır ve bereket görür. 

Rüyada havuzda abdest aldığını gören Allah’ın (C.C.) izniyle keder ve sıkıntıdan kurtulur. Havuzdan su içtiğini gören, cömert bir kişi tarafından nimet ve bol rızka kavuşur. Evinde bir havuz yaptırdığını gören, yardımsever bir kişiye hizmet eder. 

Rüyada havuzun ağzına kadar su dolduğunu ve bundan herkesin faydalandığını görmek, devlet büyüklerinin o yer halkına yardımda bulunacağına delalet eder. Havuzun suyu berrak olup taştığını ve etrafını suladığını görmek, o memlekette bol yağmurların delaletiyle bolluk ve bereket olacağına işarettir. Bir havuzun suyunun kuruyup çekildiğini görmek, zengin bir kişinin iflas edeceğine; havuzun yıkıldığını görmek, bu kişinin ölümüne delalet eder. 

Bir başka rivayete göre de: Rüyada havuz, cömert ve faydalı bir kimsedir. Su ile doldurulmuş bir havuz gören kimse, cömert ve şerefli kimseden ikram ve iyilik görür. Havuzdan abdest aldığını görse, üzüntü ve kederden kurtulur. Havuzdan su içtiğini görse, iyilik sahibi bir kimseden rızka işarettir.

Rüyada havuza girdiğini görmek, bu rüyayı gören kişi çok yakın zamanda bir haber alacağına ve bu haber doğrultusunda hayatını yeniden şekillendireceğine delalet eder. Aynı zamanda, rüyada havuza kıyafetleri ile girdiğini görürse, iş hayatında veya aşk hayatında bazı olaylar yaşayacağına işaret eder. Rüya sahibi dikkatli olursa, bu sorunların üstesinden kolaylıkla gelebilir ve hayatına kaldığı yerden devam edebilir.

Havuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

rüya tabiri - güzel sözler - islam fm - korsan taksi - mersin escort - gaziantep kamera sistemleri - korsan taksi