Rüyada Hastalık Görmek

Rüya Tabirleri ve Rüya Tabiri sitemize hoş geldiniz.
Sitemizde binlerce detaylı rüya tabiri ve güncel yorumları bulunmaktadır.
Sizlerde sitemize yorum yaparak ve görmüş olduğunuz rüyaları paylaşırsanız.
Özel olarak yorumcularımız tarafından yorumlanacaktır.

Rüyada hasta olduğunuzu gördüyseniz, geçici bir hastalığa yakalanacaksınız. Yakın bir akrabanızla tartışabilirsiniz. Ani kararlar almamaya özen gösterin. Kişinin tam tersi iyi olduğunu açıklar. Ama bazen olduğu gibi de çıkabilir.

Rüyada hasta veya hastalık görmek iyi değildir. Çünkü dinde fesada işarettir. Hasta olup kısa zamanda iyileştiğini gören, hasta ise iyileşir. Hastalığı geçip hemen evinden dışarıya çıktığını gören vefat eder. Bir kişiyi hasta görmek, rüya sahibi için hayırlı değildir. 

Rüyasında başının ağrıdığını görmek, çok günahkar olduğuna; gözlerinin hasta olduğunu veya gözlerine ilaç damlattığını görmek, hayra ve iyiliğe; kulağında ağrı olduğunu görmek, zarara uğrayacağına işarettir.

Rüyada dilinde ağrı olduğunu görmek, yalan söyleyerek günaha gireceğine; dişinin ağrıdığını görmek, kötü bir haberle karşılaşacağına; yanaklarında ağrı olduğunu görmek, gönül kırıklığına delalet eder. Hastalık görmek fesada delalet eder. 

Bazı tabircilere göre; rüyada hastalığının uzadığını gören, kıyamet gününde Allahu Teala (C.C.) Hazretleri’ne fena bir halde kavuşur.

İbn-i Sirin’e göre; bir ağrı duymaksızın hasta olduğunu gören o sene vefat eder. Hasta olup da sonunda iyileştiğini gören iyileşir. 

Cabir’ül-Magribi’ye göre; zayıf ve hasta olduğunu görmek, dini vecibeleri yerine getirmekte kusur işlemek demektir. Üzerinde kul hakkı varsa sahibine vermek gerekir. Zayıf olan bir kimsenin rüyada kendisini şişmanlamış görmesi, hayra delalet eder. Bir yerinin şiştiğini görmek musibettir. 

Rüyada baş ağrısı çektiğini görmek, çok günah işlediğine, itibar ve şöhretinin noksanlığına; gözlerindeki hastalık ise rızıkta noksanlığa ve kedere delalet eder. Kulağında ağrı duyan zarara uğrar. 

Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen hastalık ayrılığa işaret eder. Bir kimse rüyada kendisinin hasta olduğunu görse, o sene içinde o kimsenin vücudu sıhhatli, dindarlığı ise zayıflar. Bir kimse rüyada hanımının hasta olduğunu görse, o kimsenin hanımının vücudunun sıhhatte ve dininin noksan olmasına işaret eder. 

Rüyada ateşli hastalıklar geçirdiğini görmek, devlet başkanı tarafından gelecek üzüntüye, gücünün yetmeyeceği nafakaya; muhtelif hastalıklar, azaba ve ibadetlerde tembellik etmeye işaret eder. Hasta olan çocuğun şifa bulması, onun ölümüdür. Bazı tabirciler, rüyada hasta olduğunu gören kimse, düşmanını kahreder. Güzel bir şekilde yaşar ve büyük bir mala erişir, ömrü uzun ve sevince işarettir, dediler. (Bkz: Ateşlenmek (Tıp))

Rüyada sıkıntı içerisinde olan bir kimse hasta olduğunu görürse, sıkıntıdan kurtulur. Diğer kimseler için işsizliğe, zenginler için de ihtiyaca işaret eder. Yolculuk halinde bulunan hasta kimse, ihtiyaçlı ve şehvetli olduğunu görse, arzu ettiği şey güçleşir. 

Bir kimse rüyada tanıdığı bir kimsenin hasta olduğunu görse, o kimse hastalanır. Tanımadığı bir kimsenin hasta olduğunu görse, rüyayı gören hastalanır ve mal elde eder. Hastalık; tevbe, dua, niyaz ve aşk hastalığıdır. Hastalık, aşk olarak yorumlanmıştır. Bazı tabirciler, hasta olduğunu gören kimse sıhhat bulur, demektedir. 

Bir kimse rüyada iki oğlunun da hasta olduğunu görse o kimsenin gözleri hastalanır. Başka birisiyle düşmanlığı olan bir kimse kendisinin hasta olduğunu görse, düşmanı kendisine galip gelir. 

Rüyada babasının hasta olduğunu gören kimsenin başı ağrır. Bir kimsenin rüyada hasta olduğunu görmesi, o şahsın batıl ve bozuk şeylerle uğraştığına işaret eder. Bazı tabirciler, rüyada hastalığının uzadığını ve günahlardan temizlenmiş bir hasta olduğunu gören kimse, ölür ve güzel bir halle Allah (C.C.)’a kavuşur, dediler. Bazı tabirciler, hastalık o hastalığın derecesine göre rüya sahibine isabet edecek üzüntü ve kederdir, dediler. Bazı tabirciler de o kimse bir şeyden korkar ve o sene içinde arzusunun meydana gelmesini ümit ve arzu eder, dediler. 

Rüyada bir kimse devlet başkanının hastalığını görürse, dininin bozulduğuna işaret eder. Eğer böyle olmazsa, o sene içerisinde ölür. Devlet başkanının hastalığı, düşünce eksikliğine veya mağlup olmasına delildir. Alimlerin hastalığı dinen zayıflıktır. Öğretmen ve muallimin hastalığı, çocukların ondan ayrılmasıdır. Küçük çocuğun hastalığı, üzüntüye ve anne babası için de keder ve sıkıntıya işaret eder. Ölmesi arzu edilen kimsenin hastalığı, üzüntü ve kederden kurtulmaktır. 

Rüyada halkta görülen salgın hastalık, kıtlık, pahalılık ve geçimlerin durgunluğuna işaret eder. Birisine rüyada bir adamın hastalığından şikayet edilmesi, o kimseye o adam tarafından yönelecek üzüntü ve sıkıntıya işaret eder. Rüyada görülen hastalık, ayrılığa işaret eder. 

Bir kimse rüyada kendisinin hasta olduğunu görse, o sene içinde o kimsenin vücudu sıhhatli olur ama dindarlığı zayıflar. Bir kimse rüyada hanımının hasta olduğunu görse, o kimsenin hanımının vücudunun sıhhatte ve dininin noksan olmasına işaret eder. Ateşli hastalıklar, devlet başkanı tarafından gelecek üzüntüye, gücünün yetmeyeceği nafakaya; muhtelif hastalıklar, azaba ve ibadetlerde tembellik etmeye işaret eder. 

Rüyada hasta olan çocuğun şifa bulması, onun ölümüdür. Bazı tabirciler, rüyada hasta olduğunu gören kimse, düşmanını kahreder. Güzel bir şekilde yaşar ve büyük bir mala erişir, ömrü uzun ve sevince işarettir, dediler. Sıkıntı içerisinde olan bir kimse hasta olduğunu görse, sıkıntıdan kurtulur. Diğer kimseler için işsizliğe, zenginler için de ihtiyaca işaret eder. 

Rüyada yolculuk halinde bulunan hasta kimse, beklemediği bir yerden haber alır. Bir kimse rüyada tanıdığı bir kimsenin hasta olduğunu görse, o kimse hastalanır. Tanımadığı bir kimsenin hasta olduğunu görse, rüyayı gören hastalanır ve mal elde eder. Hastalık; tevbe, dua, niyaz ve aşk hastalığıdır. Hastalık aşk olarak yorumlanmıştır. Bazı tabirciler, hasta olduğunu gören kimse sıhhat bulur. 

Bir kimse rüyada iki oğlunun da hasta olduğunu görürse, o kimsenin gözleri hastalanır. Başka birisiyle düşmanlığı olan bir kimse kendisinin hasta olduğunu görse, düşmanı kendisine galip gelir. Rüyada babasının hasta olduğunu gören kişinin başı ağrır. 

Bir kimsenin rüyada hasta olduğunu görmesi, o şahsın batıl ve bozuk şeylerle uğraştığına işaret eder. Bazı tabirciler, rüyada hastalığının uzadığını ve günahlardan temizlenmiş bir hasta olduğunu gören kimse, ölür ve güzel bir halle Allah (C.C.)’a kavuşur, dediler. Bazı tabirciler, hastalık o hastalığın derecesine göre rüya sahibine isabet edecek üzüntü ve kederdir, dediler. Bazı tabirciler de o kimse bir şeyden korkar ve o sene içinde arzusunun meydana gelmesini ümit ve arzu eder, dediler. 

Rüyada bir kimse devlet başkanının hastalığını görürse, dininin bozulduğuna işaret eder. Eğer böyle olmazsa, o sene içerisinde ölür. Devlet başkanının hastalığı, düşünce eksikliğine veya mağlup olmasına delildir. Alimlerin hastalığı, dinen zayıflıktır. Öğretmenin hastalığı, çocukların ondan ayrılmasıdır. Küçük çocuğun hastalığı, üzüntüye ve anne babası için de keder ve sıkıntıya işaret eder. Ölmesi arzu edilen kimsenin hastalığı, üzüntü ve kederden kurtulmaktır. 

Rüyada salgın hastalık görmek; pahalılık ve geçimlerin durgunluğuna işaret eder. Birisine rüyada bir adamın hastalığından şikayet edilmesi, o kimseye o adam tarafından yönelecek üzüntü ve sıkıntıya işaret eder.

Hastalık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

rüya tabiri - güzel sözler - islam fm - korsan taksi - mersin escort - gaziantep kamera sistemleri - korsan taksi