Rüyada Hasta / Hastalanmak / Hastalık Görmek

Rüya Tabirleri ve Rüya Tabiri sitemize hoş geldiniz.
Sitemizde binlerce detaylı rüya tabiri ve güncel yorumları bulunmaktadır.
Sizlerde sitemize yorum yaparak ve görmüş olduğunuz rüyaları paylaşırsanız.
Özel olarak yorumcularımız tarafından yorumlanacaktır.

İmam Cafer Sadık: Hastalandığını ve hastalık yüzünden inlediğini görmek, kederden yana güvende olacağınıza işarettir. Hastalığa rıza gösterip halinize şükrettiğinizi görmek, hayra ve sağlığa delalettir.

Ayrıca bkz: Hastane, Hasta Bakıcı, Cilt Hastalıkları, Ruh hastalığı

Rüyada hem hasta hem çıplak olduğunuzu görmek, ölümünüzün yakın olduğuna delalettir. “Ant olsun ki, sizi ilk yarattığımız gibi teker teker bize geleceksiniz…”[122]

Allame Meclisî: Rüyada hasta olduğunuzu görmek, hastaysanız, bunun uzun süreceğine; tanıdık bir hasta görmek, hastanın hastalığına razı geleceğine, sabredeceğine ve rızık sahibi olacağına delalet eder.

Rüyada bir hastayla dost olduğunuzu görmek; işlerinizin tekrar yoluna gireceğine, dilediğiniz şeylere sahip olacağınıza ve Allah’ın rahmetinden faydalanacağınıza delalet eder.

Müellif: Rüyada bir hastalığa yakalandığınızı görmek, bazı işleri yapmaktan mahrum olacağınıza; bir hastanın iyileştiğini görmek, işlerin iyiye gitmesine delalet eder.

Rüyada doğuştan hasta olduğunuzu görmek, yaptığınız günahlardan dolayı mağfiret dileyeceğinize; bir hastanın dizleri üstünde yürüdüğünü görmek, bereketinin azalacağına işarettir. Rüyada bir yabancının hastalandığını görmek, birisinin canını yakacağınıza delalet eder.

İbn-i Sîrîn: Evinizde değil de başka bir yerde hastalığınızın geçtiğini ve kimseyle konuşmadığınızı görmek, hastaysanız, uzun süre daha böyle olacağınıza; birileriyle konuştuğunuzu görmek ise, bu hastalıktan çok çabuk atlatacağınıza delalet eder.

Kirmanî: Hem hasta hem de çıplak olduğunuzu görmek, ölümünüzün yakın olduğuna delalet eder.

Cabir Mağribî: Rüyada görülen çeşitli hastalıklar, farz ve sünnet amellerinin önemsenmediğine delalet eder.

Çağdaş Ulema: Rüyada hasta olduğunuzu görmek, biri başkası tarafından merhamet göreceğinize; bir hastayı ziyaret etmek, sevinçli olmaya işaret eder.

Hasta / Hastalanmak / Hastalık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

rüya tabiri - güzel sözler - islam fm - korsan taksi - mersin escort - gaziantep kamera sistemleri - korsan taksi