Rüyada Hapishane Görmek

Rüya Tabirleri ve Rüya Tabiri sitemize hoş geldiniz.
Sitemizde binlerce detaylı rüya tabiri ve güncel yorumları bulunmaktadır.
Sizlerde sitemize yorum yaparak ve görmüş olduğunuz rüyaları paylaşırsanız.
Özel olarak yorumcularımız tarafından yorumlanacaktır.

Rüyada bilinmeyen hapishane görmek; dünyaya, huysuz ve geçimsiz eşe, töhmet altında olmaya işaret eder. Rüyada hapishaneye girmek; başını dinlemeye, uzun ömre ve tanıdıklarla bir araya gelmeye delalet eder. Hapishane kasvete, monoton hayata; kapalı tutulduğu yerdeki pencere, oradan sızan ışık ve görülen gökyüzü sevince ve kurtuluşa işarettir. (Bkz: Kelepçe)

Rüyada hapishane görmek ne demek, bazen duaların kabul olmasına, ıstırapla olgunlaşan kimseye delalettir. Rüyada bir eve hapsolduğunu görmek, o evden bir kadınla evlenmeye; ölünün hapishanede görünmesi, arkada borç bırakmış olduğuna işarettir.

Rüyada mahkum olduğunu görmek; üzüntü ve kedere yahut önemli birinin hak yolunu bulmasına vesile olmaya işaret eder. Evden uzakta, bilinmeyen bir yerde dar bir yere hapsedildiğini görmek, vefat etmeye; kadının kendini bir yere hapsedilmiş görmesi, evlenmesine delalet eder. 

(Ayrıca Bakınız; Gardiyan)

Rüyada hapishane görmek ne demek: Uğursuzluk ve mutsuzluk demektir. Layık olmadığını düşündüğünüz bir kişiye bazı haklar vermeniz istenecek. Mantıklı düşünün ve bu konuda daha doğru kararlar vermeye çalışın. Ayrıca bu rüya, yaklaşan büyük sorun ve sıkıntıdır. Çok dikkat etmek gerekir.

Rüyada bilinmeyen bir zindana girdiğini gören, mezara girer. Girdiği zindan tanınmış bir yer ise, gam ve kederle yorumlanır. 

Kirmani’ye göre; fesatçı olmayan bir kimse için tanınmış bir zindana girdiğini görmek, din ve menfaattir. Eğer rüya sahibi fesat bir kimse ise rüyası keder ve sıkıntıya, malından ve kudretinden eksilmeye delalet eder. Devlete ait bir zindanda olduğunu görmek, kötü bir haber almaya, vehim ve kedere işarettir. Eğer rüya sahibi yolcu ise yolunda zahmet çeker. Eğer hasta ise hastalığı artar. 

Rüyada zindandan çıktığını görmek, bütün bunlardan kurtulmaya yorumlanır. Bazılarına göre; rüyada görülen zindan, kabul olunan dua ile tabir olunur. Kendisini yeri yurdu ve kime ait olduğu bilinmeyen bir zindanda gören ve ondan çıkamayan mezara girer. Bir odada mahpus olduğunu gören hayra erer. 

Rüyada eve benzeyen bir yerde tutuklu olduğunu gören, bir kadınla evlenip ondan hem mala hem de evlada nail olur. Bir kadın zindanda olduğunu görse, kocaya varır. Eğer rüyayı gören evli bir kadın ise başka bir hayır görür. Kendisini iyi bir yerde, oradan çıkması imkansız olan bir halde kapalı görmesi, din icaplarını kaza etmeye ve nimete delalet eder. 

Rüyada hapisten ve zindandan kurtulduğunu gören, din ve dünyasında mekruh ve istenmeyen hallerden kurtularak hayra erişir. Bilinmeyen bir zindandan veya dar bir kapıdan çıktığını görmek, bütün işlerinde hayırdır. 

Rüyada zindandan çıktığını ve yine oraya dönmek istediğini gören, kötü bir iş işlemeye niyet eder. Tekrar zindana girdiğini görmek, yeniden günah işleyeceğine delalet eder. 

Cafer-i Sadık’a göre; hapis ve zindan görmek, eğer tanınıyorsa, muradın olacağına; eğer bilinmeyen bir hapishane veya zindan ise, kedere ve gama delalet eder. Zindan veya hapishaneden kaçtığını gören, ya zahmet ve eziyetten kurtulur veya ölür. Zindana girip hemen çıktığını görmek, arzuladığı şeye tamamıyla kavuşmaya işarettir. (Bkz: Eziyet Çekmek)

Bir başka rivayete göre de: Hapishane şiddetli ve meşakkatli hanıma, şiddet ve meşakkate sebep olan şeylere sükut etmeye ve manasız söz söylemekten dilini menetmeye, düşman tarafından meydana gelecek hileye işaret eder. Hapishane itham edilmeye, büyük adamlara yaklaşmaya, kabre, borca, hastalık veya azminde meydana gelen kusur ve tembellik sebebiyle yolculuğu terk ederek oturmaya, fakirlik ve rahatsızlığa işaret eder. 

Rüyada hapishaneye girmek, uzun ömre ve dostlarla bir araya gelmeye işaret eder. Hapishane, üzüntü ve kederdir. Rüyada hapishaneyi tercih eden kimse, günahtan mahfuz olur. Hapishaneden çıktığını gören kimse hastalıktan kurtulur. Hapis olan bir kimse rüyada hapishanenin kapılarının açılmış olduğunu görürse, hapislikten kurtulur.  Rüyada hapishane içerisinde ışık giren bir pencere görse veya hapishanenin tavanının gitmiş ve yıldızların meydana çıkmış olduğunu görse, yine o kimsenin hapisten kurtulmasına işaret eder. 

Rüyada Hapishane Görmek Ne Demek?

 Misafir için afiyet, hasta için ölümdür. Bazı tabirciler, bir kimse rüyada zindanda olduğunu görse, Yusuf Aleyhisselamın kıssasına binaen o kimsenin dualarının makbul olmasına üzüntü ve kederden kurtulmasına işaret eder. 

Bir kimse rüyada heyeti meçhul bir hapishanede olduğunu ve oradan çıkmadığını görse, o hapishane onun kabridir. Bir kimse rüyada evi içerisinde prangaya vurulduğunu görse, o kimse iyilik elde eder ve hayırlı olan şeyleri çoluk çocuğunda görür. 

Rüyada bilmediği bir evde hapsolduğunu gören kimse, o evden bir kadınla evlenir ve ondan eline mal ve evlat geçerek istifade eder. Kendisini rüyada prangaya vurulduğunu ve sıkıntı içerisinde olduğunu gören kimse, korktuğu ve kaçındığı şeylerden kurtulur. Rüyada bir hapishane yaptığını gören kimse hak ve doğru yolu gösteren bir zatla karşılaşır ki, onun mahalle ve şehir halkı o zata uymaları sebebiyle nefsani arzularını terk ederek doğru yola dönerler. Bazen hapishane kişiyi tasarruf ve hareketten meneden hastalığa, gururlanmaya, boş şeylere itimat edip aldanmaya, bazen de cehenneme işaret eder. 

Bir kimse rüyada bir ölünün zindanda olduğunu görse, o ölünün üzerinde ödenmemiş kul hakki ve borcu olması sebebiyle cehennemde hapis bulunduğuna işaret eder. Hayatta olan bir kimse rüyada kendisinin hapishanede olduğunu görse, o kimse karada veya denizde yolculuk yapmak arzusunda ise yağmur veya rüzgar yahut düşman ya da bir korkudan dolayı kendisini yolculuğundan menedecek bir engelin çıkmasına işaret eder. Eğer yolculuk yapmak arzusunda değil ise kilise, küfür ve bidat evi veya meyhane ve genelevi gibi bir yere girer ve günah işler.

Ayrıca şu rüya tabiri ve yorumlara bakınız: Firar Etmek, Hücre, Suçlunun Boynuna Vurulan Demir Halka

Hapishane

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

rüya tabiri - güzel sözler - islam fm - korsan taksi - mersin escort - gaziantep kamera sistemleri - korsan taksi