Rüyada Hamile Olduğunu Görmek | Rüya Tabirleri | İslami ve Dini Rüya Tabirleri | Rüya Yorumları

Rüyada Hamile Olduğunu Görmek

Okunma Sayısı: 262

Rüyada hamile olduğunu görmek neye delalet eder. Hamilelik görmek ne anlama gelmektedir. Eğer bir kadın rüyasında hamile olduğunu görürse hayırlı bir evlada sahip olacağının işareti olarak kabul edilir.

Rüyada Hamile Olduğunu Görmek

Bir başka kaynakta açıklanan bilgilere göre ise rüyada hamile olduğunu görmek, mutsuz bir evlilik hayatına yorumlanmaktadır. Bunun yanında rüyayı gören kadın eğer gerçekten hamile ise sorunsuz bir hamilelik dönemini geçireceğinin ve sağlıklı bir çocuğa sahip olacağının göstergesi olarak görülmektedir.

Rüyasında gebe olduğunu gören kadın, işlerinin güzel devam edeceğine, malının artmasına ve övülmeye layık biri olduğuna işaret eder.

Erkeğin Kendisini Gebe Olarak Görmesi

Bir erkeğin kendisini gebe olarak görmesi, insanlardan gizlediği sıkıntı ve üzüntünün daha da fazlalaşıp ortaya çıkmasından korktuğuna yorumlanır. Gebeliği ister kadının ister erkeğin görmesi, onun üzerindeki yükün fazlalığı anlamına gelir.

Erkeklerin gebeliği, alim için ilminin fazlalığına, sanatkar için ise kimsede olmayan yeteneğin kendisinde olduğunu ifade eder. Bazense üzüntü ve sıkıntı verici olayların yaşanacağını ve düşmanı ile anlaşacağını gösterir. Bazı durumlarda ise erkeklerin gebeliği aşkı ifade eder.

Rüyada görülen gebelik bazen erkeğin veya kadının bir yerde buluşacağını veya bulunduğu yerden uzaklaşıp bir yere birşeyler ekeceğine veya vücudunda bir su topluluğu oluşup hastalanacağına veya da çaldığı bir şeyi sahibinden sakladığına işaret edebilir.

Rüyada erkeğin hamileliği, kendisini iple öldüreceğine ya da olmamış bir hurma yiyip hurmanın onu rahatsız edeceğinin işaretidir. Bazen ise sevdiği bir insanın yanına defnedileceği anlamına gelir. Bazı durumlarda ise rüyada görülen erkek gebeliği bozuk bir iman anlamına gelmektedir.

Bekar Kızın Rüyada Kendini Hamile Görmesi

Rüyasında bekar bir kızın kendisini gebe görmesi, kendisi yüzünden ailesinin başına bir huzursuzluk geleceği anlamını taşır. Bazen o kızın yakınının da hırsız veya yangın gibi olayların çıkacağını gösterir. Bazen ise o kıza cin dokunacağına veya istemediği birisiyle evleneceğine ya da evlenmeden önce bekaretinin bozulacağı anlamına gelir.

Rüyada Kısır Kadının Hamile Olduğunu Görmesi

Kısır kadının ya da hayvanların erkeğinin gebeliği, senenin kıtlığına, hayrın azlığına, hırsızlar tarafından gelecek kötülüklerin olacağının işaretidir.

Rüyada Karısını Hamile Görmek

Bir kimse hanımının gebe olduğunu görürse dünya malından bir arzusu olduğuna işaret edilir. Gebelik kadın için de erkek için de her halde iyidir.

Yaşlı bir kadının gebeliği ise bolluk ve bereket anlamına gelmektedir. Dul bir kadının veya genç kızın kendisini hamile olarak görmesi ise evleneceği anlamına gelmektedir.

Yazıyı sosyal medyada paylaş


Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.