Rüyada Hakim Görmek

Rüya Tabirleri ve Rüya Tabiri sitemize hoş geldiniz.
Sitemizde binlerce detaylı rüya tabiri ve güncel yorumları bulunmaktadır.
Sizlerde sitemize yorum yaparak ve görmüş olduğunuz rüyaları paylaşırsanız.
Özel olarak yorumcularımız tarafından yorumlanacaktır.

Rüyada adaletle hükmeden bir kadı olduğunu görmek, iş ve mesleğinde insaf ve merhamet ölçülerini muhafaza etmeye; adil ve ehil insanları şahit olarak dinleyen hakim, insanı kurtuluşa götürecek gerçek doğrulara; ayak takımını ve alelade insanları şahit olarak dinleyen yargıç, rüşvet yiyen, zalim hakime; hakim bazen, gerçek adaletin tecelli edeceği hesap gününe delalet eder. 

Ayrıca bkz: Adliye

Rüyada hakim görmek, adaletle yorumlanır. Rüyada bir mahkeme salonunda bulunan bir hakimi çatık kaşlı ve sert olarak görmek, o yerde ihtikar yapıldığına ve esnafın hileli satışta bulunduğuna delalet eder. Hakimin güler yüzlü görülmesi, adaletle muamele edildiğine işarettir.

Rüyada bir davası için hakim huzuruna çıktığını görmek, kimse dünyadaki zor işlerinin kolaylıkla yoluna gireceğine ve hayatını ömrünün sonuna kadar huzur içinde geçireceğine delalet eder. 

Rüyada kendisinin bir mahkeme salonunda hakim olarak hüküm verdiğini görmek, devlet dairesinde bir türlü bitirilemeyen bir işinin iyi bir şekilde sonuçlanması demektir.

Rüyada bir hakimle birlikte kol kola mahkemeden çıktığını görmek, akrabaları ile arasında bir anlaşmazlık varsa çözüleceğine; bir miras peşinde ise, o işin halledilecegine ve eline para geçeceğine delalet eder. 

Bir başka rivayete göre de: Rüyada hakimi güzel bir vasıfta gören kimse arzu ettiğine işarettir. Bazen de hakim, karar veren, mühendis, arkadaş ve toplantıya işaret eder. Hakimi görmek, terzi ve iğneciye de işaret eder.

Rüyada hakimin bunamış ve deli bir şahsın, şahit olarak dinlenmesi, o hakimin rüşvet kabul etmesine, kötü düşünceli ve bozuk kimselere yönelmesine işaret eder. Bazen de hakim, anne ve babaya, hocaya, öğretmene, insanın hak ve adaletten arzu ettiği şeye işaret eder. 

Rüyada hakim yardımcılarını görmek, boş şeylere yardım eden bir kimseyi görmeye işaret eder.

Bir kimse rüyada kendi evinde beyaz elbiseli hakim yardımcılarını görürse, bu rüya, sahibinin üzüntü ve kederden veya hastalıktan ya da korku ve şiddetten kurtulmasını müjdeler. Eger hakimin yardımcıları üzerinde siyah elbiseler bulunursa, bu rüya hastalığa, üzüntü ve kedere işaret eder. Bu tabir onların konuşmaları ve birbirleriyle anlaşmalarından da anlaşılır.

Hakim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

rüya tabiri - güzel sözler - islam fm - korsan taksi - mersin escort - gaziantep kamera sistemleri - korsan taksi