Rüyada Dam Görmek

Rüya Tabirleri ve Rüya Tabiri sitemize hoş geldiniz.
Sitemizde binlerce detaylı rüya tabiri ve güncel yorumları bulunmaktadır.
Sizlerde sitemize yorum yaparak ve görmüş olduğunuz rüyaları paylaşırsanız.
Özel olarak yorumcularımız tarafından yorumlanacaktır.

Çatı anlamı için “Tavan”, ‘Ahır’ anlamı için Ahır maddelerine bakınız.

Rüyada bir evin damında yürüdüğünüzü gördüyseniz, çok yükselecek ve bütün işlerinizde başarılı olacaksınız demektir.

Rüyasında dama çıkan kimsenin istedikleri olur. Olumlu değişikliğe delalettir.

Rüyada dam görmek kadınla yorumlanır. Rüyasında çatısı olmayan düz bir damda gezdiğini görmek, bekar ise evliliğe; evli ise, bir başka kadınla tanışacağına; damdan aşağı düştüğünü görmek, eşinden veya bekarsa ailesinden ayrılacağına; bir merdivenle damdan aşağı indiğini görmek, kadın yüzünden dile düşeceğine; merdivenle dama çıktığını görmek, ev halkından birinin halkın diline düşeceğine işarettir.

Rüyada damın üzerinden koştuğunu görmek devlet büyüğü tarafından cezalandırılacağına işarettir. Rüyada damda herhangi bir işle uğraştığını görmek, evinize hiç beklemediğiniz bir misafirin gece yatısına geleceğine; damdan düştüğünü görmek, büyük bir sürpriz ile karşılaşacağınıza işarettir. 

Rüyada damda kiremit aktardığını görmek, sizi çekemeyen birtakım kimselerle karşılaşıp, onlarla konuşmanız neticesinde üzüleceğinize delalet eder. 

Bazı tabircilere göre: Bilinmeyen bir dam eşe; bilinen dam da şeref ve kadere delalet eder. Cabir’ül-Magrîbî’ye göre; bir dama çıktığını gören, şerefli bir mevkiye getirilir. Damda ot bittiğini görmek hayır değildir. 

Rüyada dam üzerinde birtakım adamlar görmek de hayırlı değildir. Yağmur yağmadığı halde damdan su akması, keder ve sıkıntıya işarettir.

Abdulgani Nablusi’ye göre: Rüyada dam görmek, iyi kalpli bir kadın ve bir rivayete göre böyle bir erkekle tabir olunur. Dam üzerinde koştuğunu gören, devlet başkanı veya onun vekili ile ilişki kurar ve onlardan fenalık görür. Yaz mevsiminde dam üzerinde oturduğunu gören, rahat ve nimete ulaşır. Bir inanışa göre malı ve sırları halk arasında meydana çıkar.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen dam, kadri ve şanı yüce bir kadındır. Bazı tabirciler, “rüyada görülen dam, kadri yüce bir erkeğe işaret eder” derler. Rüyada dam üzerinde süratle koştuğunu ve çabuk çabuk yürüdüğünü gören kimseye devlet büyüğü tarafından bir bela isabet eder.

Rüyada damlara çıkmak eğer yaz mevsiminde ise rahatlığa, üzüntü, keder, sıkıntı ve hastalıkların gitmesine sırların meydana çıkmasına işarettir.

Dam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

rüya tabiri - güzel sözler - islam fm - korsan taksi - mersin escort - sultangazi korsan taksi