Rüyada Arazi, Yer ve Zemin Görmek

Rüya Tabirleri ve Rüya Tabiri sitemize hoş geldiniz.
Sitemizde binlerce detaylı rüya tabiri ve güncel yorumları bulunmaktadır.
Sizlerde sitemize yorum yaparak ve görmüş olduğunuz rüyaları paylaşırsanız.
Özel olarak yorumcularımız tarafından yorumlanacaktır.

İmam Cafer Sadık: Rüyada arazi ve yer görmenin dört tabiri vardır: 1-Kadın 2-Dünya 3-Mal 4-Yöneticilik.

Hz. Danyal (a.s): Arazi/ yer, kadına işarettir. Uzun, geniş ve etrafı duvarlarla çevrili temiz bir arazinizin olduğunu görmek; iffetli ve temiz bir eşinizin olduğuna işarettir. Rüyada uçsuz-bucaksız bir arazinizin olduğunu görmek; evleneceğinize ve eşinizden menfaat elde edeceğine delalettir.

Kendinize ait arazide çeşitli bitkiler ve yeşillikler olduğunu görmek; İslam dini üzere olduğunuza işarettir. Zira rüyada yeşillik, İslam dinine delalet eder.

İbn-i Sîrîn: Arazide belirli sebzelerin olduğunu görmek; erdem ve diyanet sahibi biri olduğunuza ve ahiret sevabı elde edeceğine delalet eder.

Rüyada meçhul bir çölde olduğunuzu görmek; uzak bir yolculuğa çıkacağınıza delalettir. Bir yeri kazıp toprağını yediğinizi görmek, yediğiniz toprak kadar mal bulacağınıza; kuyu açmak için yeri kazdığını görmek, hile yoluyla dünya malı elde edeceğine işaret eder.

Rüyada yere gömüldüğünü görmek; üzüntü ve sıkıntı yaşayacağınıza ve bir kadın yüzünden malınızın telef olacağına delalet eder. Kendi arazinize tohum ektiğini veya ağaç diktiğini görmek; rızkınızın bollaşacağına ve geçiminizin rahat olacağına delalettir.

Cabir Mağribî: Kendinize ait bir araziyi sattığınızı görmek; sıkıntı yaşayacağınıza; arazinizin sele kapıldığını ve harap olduğunu görmek, söz sahibi birinden zarar göreceğinize delalet eder. Rüyada yerin sizinle konuştuğunu ve size iyi bir müjde verdiğini görmek; insanları şaşırtacak kadar dünya ve ahiret menfaati elde edeceğinize ve öldükten sonra hayırla anılacağınıza delalettir.

Rüyada yerin ayaklarınızın altında toplandığını görmek; ecelinizin yaklaştığına yorulur. Yerin bir bölümünün ayaklarınızın altında toplandığını görmek; geçim konusunda zorlanacağınıza; aynı yerin tanıdık birine ait olduğunu görmek, arazi sahibinin geçim konusunda rahatlığa çıkacağına delalettir.

Rüyada kendinize ait bir yeri genişlettiğinizi görmek; ömrünüzün uzayacağına delalettir. Bir arazide yürüdüğünüzü görmek; yolculuğa çıkacağınıza işarettir.

İsmail Eş’as: Kendinize ait bir yeri veya araziyi sabanla sürdüğünüzü görmek; büyük bir meslek sahibi olacağınıza, bir kadından menfaat elde edeceğinize veya çıkacağınız bir yolculukta kazanç sağlayacağınıza işaret eder. Rüyada kendinize ait bayındır bir yer görmek; iş konusunda kariyerinizin yükseleceğine aracılık eder. 

Rüyada kendinize ait kötü ve harap bir yer görmek; işinizin kötüye gideceğine veya biriyle aranızda husumet çıkacağına delalettir.

Rüyada ekili bir arazinin ortasında olduğunuzu görmek; biriyle ortak olacağınıza veya evleneceğinize işarettir. Bir arazinin ortasında şaşkın bir vaziyette durduğunuzu ve arazide bir gül bittiğini görmek; dindar ve takvalı bir kadınla evleneceğinize ve ondan bir çocuk sahibi olacağınıza işarettir.

  • Ayrıca bkz: Rüyada Ev ve Benzeri Yerlere Girmek Görmek, Rüyada Yerleşim alanı Görmek, Rüyada Çimenli Ve Sulu Yerler Görmek

Arazi / Yer / Zemin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

rüya tabiri - güzel sözler - islam fm - korsan taksi - mersin escort - gaziantep kamera sistemleri - korsan taksi